Tento IQ test se objevuje u přijímacích zkoušek po celém Česku. Jen 1 z 10 lidí v této výzvě obstojí

Těhotná žena
Fotografie: Jagran Josh

Dokážete najít ženu, která předstírá těhotenství na obrázku? Tato hádanka vám nabízí zábavný způsob, jak prověřit vaši inteligenci a pozorovací schopnosti. Analyzujte obrázek pečlivě.

Tento hlavolam je zábavný způsob, jak otestovat úroveň vaší inteligence na základě rozhodnutí, která při řešení hlavolamu učiníte. U těchto typů IQ hádanek musíte problém pečlivě analyzovat a dospět k odpovědi pomocí svých analytických a logických dovedností. Optické hádanky dělají jednoduchou hádanku zajímavější tím, že tam přidávají zábavný prvek.

Najděte lhářku na obrázku

Abyste došli k řešení, musíte kreativně přemýšlet, protože odpověď nebude přímo před vámi. Máme tu tedy zajímavou hádanku, ve které musíte podle obrázku určit, která žena není těhotná. Tato hádanka byla vytvořena jako hlavolam k otestování úrovně vaší inteligence. Na obrázku můžete vidět, že tři ženy stojí uvnitř místnosti, kde probíhá oslava. Za nimi jsou balónky a stůl s dortem, nápoji a muffiny.

Těhotná žena
Fotografie: Jagran Josh
Test nosorožec

Tato nosorožčí hádanka převezla i přední studenty vysokých škol. Pouze 1 % běžných lidí jej dokáže najít

Hádanka vyzývá diváky, aby našli lháře na obrázku tím, že zjistí, která žena své těhotenství předstírá. Než však odpovíte na tuto hádanku, musíte se na obrázek velmi pečlivě podívat, protože odpověď není tak jednoduchá, jak si myslíte. Podívejme se podrobně na každou těhotnou ženu na obrázku. První těhotná žena pije na večírku a druhá těhotná žena má na sobě teplákovou soupravu a vypadá na večírku šťastně. Třetí těhotná žena však vypadá dost ustaraně.

Přemýšlejte a pozorujte

Těhotná žena řešení
Fotografie: Jagran Josh

Zapněte si stopky na 11 sekund a zapněte své mozkové závity na maximum. Za tenhle krátký čas musíte zjistit, která žena není skutečně těhotná. Soustřeďte se a pečlivě pozorujte obrázek. Vaše pozorovací dovednosti a schopnost rychlého rozeznání detailů budou klíčové. Až vám vyprší čas, níže máte správné řešení.

Čas vypršel! Třetí žena má pod blůzou polštář. Jak jste si vedli při hledání těhotné ženy na obrázku? Pokud jste správně identifikovali ženu, která není těhotná, gratulujeme vám k pozorovacím schopnostem. Optické iluze jsou vždy výzvou a jejich objevování je zábavným způsobem, jak si procvičit svou schopnost analyzovat a rychle rozpoznávat detaily. Pokud vám to tentokrát nevyšlo, nezoufejte. Každý pokus vás posune k lepšímu pozorování a rychlejšímu rozeznání klíčových prvků v obrazech.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]