Váš postřeh bude podroben ultimátní výzvě. Najít zajíčka v tomto pokoji je jako hledat jehlu v kupce sena

zajíček zadání
Fotografie: Bright Side

Další výzva, která prověří váš zrak, postřeh a rozlišovací schopnosti. Zajíčka, který se důmyslně na obrázku schoval, najdou v časovém limitu jen 2 % lidí.

Je tu další výzva, která vám možná zamotá hlavu. Jak si váš mozek poradí s velkým množstvím rozličných předmětů na obrázku a zvládnete najít schovaného zajíčka? Na optických iluzích je zajímavé, že náš mozek může interpretovat to, co vidí jinak, než jaká je skutečnost. Důležité v těchto typech hádanek je schopnost mozku zaměřit se na detail a rozlišit v nesourodém souboru hledaný objekt. Přitom nevíte, jak přesně předmět vypadá a jakou má barvu. Ne každému se tak povede tuto výzvu splnit. A co vy? Troufnete si?

Najděte schovaného zajíčka do 20 vteřin

Velmi dobře si prohlédněte obrázek. Je na něm zachycen trochu chaotický dětský pokojíček. Všude je spousta hraček a malý chlapec má evidentně problém najít svého oblíbeného zajíčka. Toho potřebuje, aby mohl usnout. Na obrázek mamince nakreslil, jak jeho oblíbený zajíček vypadá. A teď spoléhá na maminku, že ho v tom nepořádku zvládne najít. Pomůžete mamince s hledáním, aby její chlapeček mohl usnout? A povede se vám to do 20 vteřin?

zajíček zadání
Fotografie: Bright Side
test peněženka

V obrázku se skrývá peněženka, kterou odhalí jen ti vyvolení hledači. 10 vteřin je nesplnitelnou výzvou

Toto vůbec není jednoduchý úkol a v časovém limitu jej splní jen 2 % lidí. Povedlo se vám schovaného zajíčka najít? Pokud ne, zkuste se na obrázek podívat ještě jednou s malou nápovědou: zajíček se schovává poblíž okna. Protože náš mozek neví, co konkrétně má hledat, není pro něj vůbec jednoduché, se ve změti různorodých předmětů, tvarů a barev, zorientovat. Všechno je to však jen o schopnostech, které se dají pravidelným cvičením vylepšovat.

Kde se zajíček schovával?

Pokud se stále trápíte a zajíčka nemůžete najít, podívejte se níže na obrázek s řešením. Zajíček se schovává v papírové krabici pod oknem. Už ho vidíte? Teď se zdá, že to není zase tak těžké. Pokud však váš mozek nedokázal tento detail rozlišit, pak nemusíte být smutní. Pravidelným plněním podobných optických výzev, se vaše schopnosti velmi rychle zlepší. Nejspíš se řešení takových hádanek příliš nevěnujete. Uvidíte, že náš mozek má schopnost se velmi rychle učit a to i ve vyšším věku. Chce to jen trochu motivace a času, aby člověk trénink mozku neopomíjel.

zajíček řešení
Fotografie: Bright Side

Dobré mozkové funkce mají totiž zásadní vliv i na náš každodenní život. Platí to především pro ty starší, kteří by se trénování mozku měli věnovat pravidelně. I pro mladší však skýtá velké výhody. Řešení podobných hádanek přispívá i k relaxaci, dobré náladě a dokonce podporuje produktivitu práce. Zároveň udržuje mozek dlouhodobě v dobré kondici a přispívá ke zpomalení jeho stárnutí, se kterým se pojí zhoršování paměti i kognitivních funkcí. Určitě se tak vrhněte na další hádanku, kterých tu máme nachystanou celou řadu.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]