V obrázku se skrývá peněženka, kterou odhalí jen ti vyvolení hledači. 10 vteřin je nesplnitelnou výzvou

test peněženka
Fotografie: Depor

Tento úkol procvičí váš rychlý postřeh, rozlišovací schopnosti a smysl pro detail. Najděte na obrázku peněženku, která je důmyslně schovaná. Máte na to jen 10 vteřin.

Ačkoliv se to nezdá, řešením zábavných hádanek si můžete také trénovat váš mozek. Některé se vám mohou zdát lehké, jiné nerozlousknete, i kdybyste se na hlavu postavili. Vězte však, že všechny mozkové schopnosti se dají trénovat. Zaměřte se především na takové hádanky, které vám příliš nejdou. Pokud je budete řešit často, uvidíte, že se budete stále více a více zdokonalovat.

Kam se poděla peněženka?

Tato hádanka patří do okruhu těch optických. To znamená, že na obrázku musíte vyhledat nějaké rozdíly, najít skryté předměty a tak podobně. U jejich řešení tak zapojujete ty části mozku, které jsou zodpovědné za postřeh a rozlišovací schopnosti. Hned je tak můžete vyzkoušet na tomto obrázku. Manželský pár se tu vydal na večeři do restaurace, ale peněženka se jim mezitím někam ztratila. Najdete ji do časového limitu 10 vteřin?

test peněženka
Fotografie: Depor
Rozdíly tele

Děti nemají s hledáním 3 rozdílů v této hádance problém. Pro dospělé lidi je to však neřešitelná výzva

Tak co, povedlo se? Pokud jste nedodrželi časový limit, nevadí. Zkuste hledat dál, uvidíte, že s dostatkem času už ji určitě objevíte. Pokud ne, bude tento pár asi muset umývat nádobí, protože nebude mít čím večeři zaplatit. Pokud se vám povedlo peněženku najít do 10 vteřin, pak gratulujeme, vaše rozlišovací schopnosti jsou opravdu mimořádné. V tom případě se zaměřte na jiný typ hádanek, které vám pomohou zlepšit paměť nebo jiné kognitivní funkce.

Řešení: Kde najdete ztracenou peněženku?

Stále peněženku nevidíte a chcete se nechat podat? Podívejte se tedy na další obrázek, na kterém najdete řešení. Zakroužkované místo označuje ztracenou peněženku. Už ji vidíte? Skrývá se za zády mladé ženy. Jestli jste měli s tímto typem hádanky potíže, rozhodně si vyzkoušejte i jiné, na kterých si svůj postřeh můžete nadále trénovat. Časem poznáte, že jsou pro vás takové hádanky hračkou a váš mozek s jejich řešením nebude mít sebemenší potíže.

test peněženka řešení
Fotografie: Depor

Hned se můžete jít podívat na další hádanku, kterých tu pro vás máme připravenou celou řadu. Kromě hledání schovaných předmětů můžete na obrázcích vyhledávat rozdíly, nebo rychle identifikovat, který předmět do obrázku nepatří. Váš mozek toto zábavné trávení času ocení. Rozhodně byste ho neměli nechat lenošit, ale pravidelně trénovat stejně jako svaly na těle, aby vám co nejdéle a v dobré kondici sloužil.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]