95 % lidí nenajde malý detail, který odlišuje hledaného motýla od ostatních. Máte na to 12 sekund

hádanka motýl
Fotografie: Freshers Live

Vydejte se na dobrodružství optických iluzí a zkuste najít odlišného motýla na obrázku do 15 vteřin! Optická iluze vás oklamává a vyžaduje ostré zrakové schopnosti.

Optická iluze je důsledkem interakce zrakového systému a vnímání. Rozděluje se do tří hlavních tříd, a to fyzikální, fyziologické a kognitivní iluze. Tyto třídy zahrnují čtyři druhy klamů: nejednoznačnost, zkreslení, paradox a fikce. Každý jedinec má odlišné zrakové schopnosti, což znamená, že nalezení řešení pro optické klamy není pro všechny snadné úkolem.

Tipy pro pochopení optických iluzí

Pochopte základní principy. Optické iluze fungují tak, že oklamou váš mozek, aby vnímal něco, co tam ve skutečnosti není. Věnujte pozornost detailům. Optické iluze často spoléhají na jemné detaily, které lze snadno přehlédnout. Experimentujte s úhly a vzdálenostmi. Změna úhlu nebo vzdálenosti, ze které se díváte na optický klam, může někdy změnit způsob, jakým vypadá.

hádanka motýl
Fotografie: Freshers Live

Lidé jsou zvědavější a dychtivější vyřešit optickou iluzi. Optické iluze představují obrázky, které se liší od standardních obrázků, a lidé jsou nadšeni nacházet řešení těchto optických klamů. Po mnoha pokusech bylo prokázáno, že zkoumání optických klamů zlepšuje schopnost vizuálního vnímání.

pár v lese, test

Zkouška kvality zraku: Zvládnete do 15 vteřin na obrázku najít schovaného králíka?

Najděte odlišného motýla

Pokuste se tedy vyřešit dnešní optickou hádanku. Najděte na obrázku odlišného motýla do 15 sekund. Vypadá to těžce na první pohled, ještě k tomu s tak krátkým časovým limitem. Ale když se dostatečně připravíte, budete mít větší šanci na nalezení správné odpovědi. Udělejte pár hlubokých nádechů a výdechů. Zrelaxujte, eliminujte všechny rušivé podněty a pusťte se do toho.

hádanka motýl řešení
Fotografie: Freshers Live

Jestli se vám ho opravdu podařilo najít, tak si zasloužíte naše uznání. Gratulujeme. Většina lidí do nezvládne do časového limitu. Ale to nevadí. Pokud stále hledáte, tak se nenechte odradit a pokračujte. Vytrvalost je také velmi důležitá při řešení optických hádanek. Jak můžete vidět, rozdílný motýl se liší pouze v tom, že má jinak zbarvené tři malé prvky. A to je opravdu těžko zahlédnutelné.

Zdroj: Freshers Live

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]