V této hádance jsou děti úspěšnější než dospělí? Překvapivý fenomén tvrdí, že lidé starší 30 let selžou

odlišná žehlička
Fotografie: Fresherslive

Potrapte své mozkové závity a zaměřte svou pozornost na obrázek s žehličkami. Jen opravdu bystří a inteligentní lidé dokáží najít odlišný obrázek dříve než vyprší čas.

Pomocí zrakových testů a optických iluzí můžete snadno zjistit úroveň vašich pozorovacích schopností, citlivost na detail i drobné odlišnosti a vnímání. Prohlédněte si pozorně obrázek několika žehliček a najděte mezi stejnými tu, která se od ostatních něčím liší. Abyste však úkol úspěšně splnili, musíte to stihnout do limitu 10 vteřin.

Přínosy optických iluzí

V poslední době se optické iluze těší velké oblibě a jsou častým zdrojem zábavy na sociálních sítích. Jejich hlavním úkolem je potrápit váš mozek. Lidé, kteří se pravidelně věnují řešení zrakových testů, bývají mnohem soustředěnější, pozornější a všímají si i těch nejmenších detailů. Tyto schopnosti vám mohou být prospěšné nejen v každodenním životě, ale také při řešení různých problémů a komplikací.

Různé druhy optických iluzí

Existuje několik typů optických iluzí, které se od sebe liší svým provedením i konkrétním účelem. Nejběžnější jsou geometrické, které využívají geometrické tvary, aby změnili tvar nebo velikost daného předmětu. Nejednoznačné iluze vám dávají na výběr, jak daný předmět interpretujete. Neznámější takovou iluzí je obraz kachna-králík, kdy někteří vidí králíka, jiní kachnu.

Fotografie: Fresherslive
hádanka slepice

Bláznivá slepičí výzva otestuje váš zrak ze všech úhlů. 10 vteřin na nalezení vetřelkyně vám nestačí

Pohybové iluze vzbuzují dojem pohybu, i když žádný není. Může se vám zdát, že se předměty na obrázku phybují nebo rotují. Barevné iluze zase využívají barvy, aby vás oklamaly nebo skryly zjevnou skutečnost. Kognitivní iluze pak útočí na vaše rozpoznávání a interpretaci získaných informací. Například slovo modrá napsáno červeně.

Najděte skrytou odlišnou žehličku

Vědci po dlouhou dobu zkoumají mozek a zjišťují, jak optické iluze a vizuální testy ovlivňují způsob myšlení a vyhodnocování různých situací. Pomocí tohoto jednoduchého úkolu můžete odhalit míru vašich schopností. Vaším cílem je najít mezi obrázky žehliček jeden, který se od ostatních liší, a to do 10 vteřin. Zbystřete své smysly a soustřeďte všechnu svou pozornost. Právě vám začíná běžet čas.

odlišná žehlička, řešení
Fotografie: Fresherslive

Kde žehličku najdete

Pokud se vám podařilo odlišnou žehličku odhalit, patříte mezi malé procento velmi bystrých a vnímavých lidí. Vaše citlivost na detail je opravdu pozoruhodná. Téměř nic vám neunikne a jste vždy připraveni dosáhnout vytyčeného cíle. Jestli se vám žehlička najít nepodařila, podívejte pozorně na čtvrtou řadu odspodu a druhý sloupec zleva. Na tomto jediném obrázku chybí červená špička.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]