96 % Čechů se touto zmrzlinovou hádankou nechalo přemoci. 4 % úspěšných lidí mají IQ nad 119

zmrzlina obrázek
Fotografie: Fresherslive

Vyzkoušejte své pozorovací schopnosti pomocí tohoto rychlého vizuálního testu a najděte lišící se obrázek dříve, než vám vyprší stanovený časový limit.

Vizuální testy, hlavolamy nebo optické klamy dokáží pěkně potrápit lidskou mysl. Čím více vjemů naráz na člověka působí, tím horší může být rozklíčování jednotlivých informací. Abyste tento úkol úspěšně splnili, musíte najít rozdílnou zmrzlinu do 12 vteřin. Jen opravdu bystrým hlavičkám se podaří tento rychlý test splnit na jedničku.

Přínos hlavolamů

Hlavolamy, kvízy, rébusy, klamy a další logické a poznávací hry jsou skvělým nástrojem, jak stimulovat mozek a zlepšit kognitivní funkce. Jejich pravidelným procvičováním můžete nejen zvýšit kapacitu myšlení, ale taky zlepšit vnímání, zrychlit myšlení a zvýšit úroveň koncentrace. Kromě toho se naučíte vymýšlet kreativní řešení a rozvinete vlastní fantazii.

Věnujte čas tréninku mozku

Procvičováním mozkových závitů můžete nejen vylepšit některé své schopnosti a dovednosti, ale v důsledku toho také posílit své sebevědomí a snadněji zvládat obtížné a stresové situace. V těžkých časech pro vás navíc tato cvičení mohou být příjemným rozptýlením. Pusťte se do řešení těchto jednoduchých úkolů a staňte se postupně mistry hlavolamů.

Fotografie: Fresherslive
Hádanka tři sovy náhledový obrázek

Hádanka s obtížností 9,5 z 10: Najít 2 sovy je jednoduché, ale tu třetí objeví jen 2 % lidí

Najděte odlišný obrázek

Tento vizuální test spočívá v tom, že musíte na obrázku odhalit rozdílný obrázek zmrzliny dříve, než vám vyprší čas. Někteří lidé mohou pod tlakem a časovým limitem pracovat efektivněji a rychleji, jiní se zaseknou a díky paralýze nejsou schopni tento úkol splnit. Zjistěte, do které skupiny lidí patříte a najděte danou zmrzlinu do 12 vteřin.

Kde se zmrzlina nachází

Pokud se vám podařilo hledaný obrázek najít, patříte mezi velmi bystré jedince s pružnou a divokou myslí. Jestli doteď hledáte, zaměřte se na druhý řádek odspodu a první sloupec vpravo. Přesně tam se ukrývá zmrzlina, která je oproti ostatním překlopená na druhou stranu. Podařilo se vám tento obrázek odhalit a úkol úspěšně splnit?

zmrzliny, řešení
Fotografie: Fresherslive

Špatné vyhodnocení obrázku

V případě, že se vám nepodařilo správné řešení odhalit vůbec nebo vám odhalení překlopené zmrzliny trvalo mnohem déle, nemusíte být zklamaní. Lidský mozek si často dokresluje informace a upravuje realitu na základě předešlých zkušeností. Možná jste očekávali, že bude mít zmrzlina jiný tvar a jinou barvu a přesně tato vodítka jste celou dobu na obrázku hledali. Pusťte se rovnou do dalšího testu a zjistěte, jak si povedete tentokrát.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]