Jen skutečně nadaný člověk odhalí 3 skryté králíky uvnitř stromu za méně než 7 vteřin

test skrytí králíci
Fotografie: CanvaPhotos

Vizuální testy jsou skvělým pomocníkem při zjišťování pozorovacích schopností a dalších dovedností. Zjistěte, jak jste na tom a najděte tři králíky, než vám vyprší čas.

Touto výzvou otestujete své schopnosti. Optické iluze a hlavolamy slouží jako prostředek ke stimulaci a rozvoji kritického myšlení. Pravidelným procvičováním podobných úkolů navíc předejdete poklesu paměti nebo logických schopností. Navíc řešení těchto hlavolamů pomáhá účinně snižovat stres a napětí a naopak vám mohou dodat větší sebevědomí.

Jak vznikají optické klamy

Obrázkové iluze a hlavolamy nejčastěji využívají kontrastní barvy nebo abstrakci tak, aby pokřivily vaše vnímání reality. Díky tomu mohou být i zjevné obrysy a obrazce vašim očím na první pohled skryté. Abyste ukryté králíky odhalili, musíte použít notnou dávku logiky a prozkoumat více úhlů pohledů. Pro všechny úkony vám však nezbývá příliš mnoho času.

K čemu se hlavolamy využívají

Nejčastěji se různé optické iluze a další obrázkové testy používají ke stimulaci mozku a rozvoji kritického myšlení. Často se s nimi setkáte ve škole při zjišťování dovedností a schopností žáků. Své využití najdou také při terapiích nebo rehabilitacích po nemoci nebo úrazu mozku. Dokonce je některé firmy používají jako součást výběrového řízení, aby otestovali uchazeče o danou pracovní pozici.

skrytí králíci zadání
Fotografie: CanvaPhotos

Najděte skryté králíky

Na první pohled si na obrázku všimnete jednoduché kresby stromu. Ten v sobě ve skutečnosti ukrývá hned tři králíky. Vaším úkolem je postupně každého z nich najít dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 7 vteřin. Prohlédněte si pozorně strom a zaměřte se i na ten nejmenší detail, který vám s řešením tohoto úkolu výrazně pomůže.

zvířata test

Rychlý test IQ: Pouze 15 vteřin stačí a víte, na čem jste! Vše závisí na tom, kolik dokážete rozpoznat zvířat

skrytí králíci řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Kde se králíci nachází

Pokud se vám podařilo skryté králíky najít, patříte mezi opravdu bystré a vnímavé jedince. Jestliže doteď tápete a nevíte, čeho se chytit, nepropadejte zoufalství. Tyto úkoly by vám měly přinášet radost a zábavu, ne vás stresovat. Králíci se ve skutečnosti skrývají v koruně stromu. Jednotlivé větve vytváří jejich obrysy. S touto informací pro vás bude snadné králíky spatřit.

Zdroj: Timesnownews

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]