Test funkčnosti mozku: Zkuste vyřešit hlavolam a spočítat, kolik je na obrázku nohou za méně než 60 sekund

nohy boty lodičky
Fotografie: CanvaPhotos

Je načase prokázat své schopnosti řešit problémy a zjistit, jak jste dobří v řešení hlavolamů a optických klamů. Můžete si vzít k ruce hodiny a zjistit tak, jestli to dokážete za daný čas.

V dnešní době existuje spousta způsobů, jak si osvěžit mysl. Jeden z nich je hlavolam neboli optický klam, díky kterému si můžete zábavnou formou otestovat své logické dovednosti. Hlavolamy jsou vytvořeny i pro děti školního věku, pro dospělé jsou optické klamy poněkud složitější. Avšak i senior uvítá nepřeberné množství takovýchto hlavolamů a vizuálních výzev, protože si tak snadno udržuje mozek v chodu a zároveň to naučit svá vnoučata.

Obrázkové hlavolamy

Pokud jste jako dospělý zaneprázdněn prací, hledání řešení hlavolamů může být zábavný čas strávený s dětmi, rodinou nebo přáteli. Obrázkové hlavolamy mohou být použity pro různé účely. První z nich je zábava. Mohou být použity i na večírcích nebo společenských akcích. Hlavolamy slouží k vzdělávacím účelům ve školách, protože studenti díky nim rozvíjejí dovednosti vizuálního zpracování a schopnost řešit problémy. Obrázkové hlavolamy se používají i ke stimulaci kognitivního vývoje u dětí, protože pomáhají zlepšit pozorovací schopnosti, paměť a pozornost k detailu.

Obrázkové hlavolamy a klamy se mohou používat i k terapeutickým účelům pro lidi, kteří se zotavují po poranění mozku, mrtvici nebo jiných poruch, protože mohou nastartovat mozek a zlepšit kognitivní funkce. A také mohou sloužit pro zaměstnavatele jako součást náborového procesu, aby posoudil, jak jeho kandidát dokáže řešit problémy, jeho pozornost k detailu a jeho schopnost kritického myšlení. Navíc člověk, který dokáže takový hlavolam rozlousknout za daný čas, který bývá v řádu vteřin, je velmi nadaný a inteligentní.

nohy boty lodičky
Fotografie: CanvaPhotos

Kolik nohou je na obrázku?

Můžete začít svou cestu s hlavolamy zábavnou formou a otestuje si tak schopnosti svého mozku. Nyní je hlavolamem, kolik nohou je vlastně nakresleno na obrázku. Podívejte se proto na obrázek velmi soustředěně a jakmile pochopíte trik tohohle obrázku, budete jistě schopni znát výsledné číslo za méně než minutu. Podívejte se tedy na obrázek velmi pozorně. Po chvíli totiž můžete zjistit, že na obrázku nejsou jen pánské nohy zdvižené do vzduchu. Nýbrž i dámské nohy směrem k zemi. Po zjištění tohoto faktu se vám bude počítat určitě velmi rychle.

Jste dostatečně chytří a inteligentní, abyste našli odpověď za méně než minutu? Pokud se vám to podařilo, i bez nápovědy, jste velice všímaví a bystří. Pokud ne, nevadí. Výsledek je ve skutečnosti docela jednoduchý. Noh s pánskou botou směřující nahoru je celkem 11. Pánské nohy s dámskými, které mají červenou lodičku a směřují dolů, se pravidelně střídají. Je jich tedy také 11. Číslo, které byste měli nalézt za minutu je součet pánských i dámských nohou, tedy 22.

Zdroj: TimesOfIndia

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]