Bez IQ nad 140 nemáte šanci tuto hráškovou hádanku do 11 vteřin vyřešit. Zvládne to pouhé 1 % lidí

Hrášek náhledový obrázek
Fotografie: Jagran Josh

Kouzlo optických iluzí tkví v jejich schopnosti změnit náš pohled na svět. Jedna z těchto iluzí nás vyzývá najít smějící se hrášek mezi ostatními v 11 sekundách.

Optické iluze jsou fascinujícím fenoménem, který zkoumá, jak mozek vnímá svět. Existuje několik různých druhů optických iluzí, včetně těch, které ovlivňují fyzický, fyziologický a kognitivní způsob, jak vnímáme okolní svět. Tyto iluze také rozšiřují obzory v oblasti psychoanalýzy tím, že zpochybňují, jak vnímáme věci. Mozková aktivita umožňuje různým úhlům pohledu vytvářet rozmanité dojmy.

Okno do podvědomí

Optické iluze jsou jako brána do tajemného světa, kde se realita stává měnící se entitou. Tyto iluze nejen odkrývají nástrahy lidského vnímání, ale také nás inspirují k hlubšímu zkoumání toho, jak náš mozek funguje. Pokud se podíváme na jeden konkrétní příklad, jako je obrázek, ve kterém se skrývá smějící se hrášek, stáváme se svědky toho, jak naše myšlení můžou optické iluze podvést a naše vnímání zlomit, aby se objevily nové reality.

Test hrášek
Fotografie: Jagran Josh

„Optické iluze jsou okny do podvědomí, kde naše mysl ztvárňuje své vlastní světy, “ sdělil Tomáš S. z Liberce.

Výzva svíčka

Najít skrytou svíčku v tomto obrázku je jako hledat jehlu v kupce sena. Do 7 vteřin ji odhalí jen génius

Výzkum optických iluzí nám ukazuje, že lidská psychika je plná záhad, které čekají na objevení. S každým novým pohledem na optickou iluzi se nám otevírá okno do fascinujícího světa našeho vlastního vědomí.

Složitá hádanka

Výše uvedený obrázek je složitá hádanka určená k testování mozku dětí i dospělých. Na tomto obrázku optické iluze se smějící se hrášek skrývá uvnitř skupiny hrášků s různými tvářemi. Na obrázku vidíte, že existují zelené hrášky s různými emocemi, jako je hněv, nervózní, spící, ohromen, ticho atd. Vy ale musíte najít hrášek, který se směje, a to do 11 sekund. Až budete hotovi, níže máte správné řešení.

Test hrášek řešení
Fotografie: Jagran Josh

Našli jste správný hrášek do 11 vteřin? Pokud ano, gratulujeme! Jste génius a vaše pozorovací schopnosti jsou na velmi dobré úrovni. Jestliže jste ho nenašli, nevadí. Tento smějící se hrášek ve skupině emocí je jedním z těch tajemství, která vás nalákají na intelektuální dobrodružství. Je to nejen zábavný způsob trávení času, ale také příležitost zlepšit své vnímání a analytické schopnosti.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]