Tuto klokaní hádanku využívají nejluxusnější psychologové Evropy. Vetřelce najde jen člověk s IQ nad 130

rozdíl klokan
Fotografie: Fresherslive

Tento obrázek dokáže potrápit i ty nejzkušenější pozorovatele a řešitele vizuálních výzev. Zjistěte, jestli dokážete najít rozdílného klokana dříve, než vám vyprší čas.

Obrázkové testy patří mezi oblíbený způsob zábavy. Mnoho lidí si jimi krátí dlouhé chvíle a zároveň utužují své duševní a mentální zdraví. Pravidelné procvičování totiž pomáhá ke snížení prožívaného stresu, úzkostí i depresí. Pokud i vás baví tyto obrázkové testy, pak se pusťte do úkolu a pokuste se najít odlišného klokana v časovém limitu. V redakci jej zvládl včas najít jen málokdo.

Jaký mají přínos obrázkové testy

Časté řešení hádanek, hlavolamů i optických iluzí stimuluje mozek, což vede k rozvoji jeho kognitivních funkcí, kritického a kreativního myšlení i fantazie. Zároveň jimi lze trénovat paměť a předcházet její případné ztrátě v pozdějších letech.

rozdíl klokan
Fotografie: Fresherslive
Iluze kočka náhledový obrázek

S touhle kočičí hledačkou si poradí jen 2 % lidí. Najít ji na této fotce do 10 vteřin je nadlidský úkol

K čemu slouží obrázkové testy

Nejčastěji se používají ve vzdělávání, jako součást IQ testů, nebo jiných vědomostních zkoušek, kde mají za úkol testovat a rozvíjet schopnosti studentů a dalších zájemců jak potvrzuje i internetový portál IQ test 24. Ve zdravotnictví zase pomáhají lidem při terapiích a rehabilitacích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku.

Najděte rozdíl

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít na obrázku jediného klokana, který se od ostatních něčím liší. Abyste však byli zcela úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší krátký časový limit, který máte stanovený jen na pouhých 12 vteřin. S jeho pomocí si navíc na vlastní kůži otestujete, jak dobře dokážete pracovat pod tlakem. Náš čtenář Kamil D. z Černíkovic se s námi podělil o svou rutinu: ,,Každé ráno piju kávu a u toho řeším obrázkové testy. Tento rituál mi skvěle nastartuje celý den.”

rozdíl klokan
Fotografie: Fresherslive

Kde se rozdílný klokan nachází

Pokud se vám podařilo odlišný obrázek klokana v limitu najít, pak to vypovídá o vašich vynikajících schopnostech. Ve skutečnosti se nachází ve třetí řadě shora a třetím sloupci zleva. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení, které naleznete i na našem webu iEnigma.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]