Člověk s podprůměrným IQ nemá sebemenší šanci najít v tomto obrázku číslo 17. Dokážete to vy?

17 náhledový obrázek

Vnímavost je klíčovým prvkem každodenního života, a zlepšení této dovednosti může přinést mnoho výhod. Zkuste se zapojit do tohoto jedinečného cvičení, které stalo internetovým hitem.

Ne všichni si uvědomují, jak významná je vnímavost v našem každodenním životě. Vnímavost zahrnuje nejen schopnost rychle zachytit drobnosti, ale i analytické a reflexivní myšlení. Vnímavý jedinec nejen vidí své okolí, ale také ho chápe a analyzuje. Představte si, kolik můžeme získat tím, že budeme více přítomni a vědomí ve chvíli, kterou právě prožíváme. Dáte si chvíli na cvičení, které se stalo internetovým hitem?

Formování vnímavosti

Hry zaměřené na tvarové vnímání, cvičení na zvýšení koncentrace a meditace směřující k vědomé přítomnosti jsou jen některé z prostředků, které nám mohou pomoci zdokonalit naši bdělost. Dokonce i jednoduché pozorování našeho okolí v každodenním životě může představovat efektivní trénink pro naše oči a mysl.

Zvyšování vnímavosti má mnoho přínosů. Může nám pomoci lépe porozumět světu kolem sebe a stát se kritičtějšími pozorovateli. Analyzování situací s větším porozuměním nám umožňuje reagovat rychleji a efektivněji. Existuje mnoho způsobů, jak tuto dovednost rozvíjet. Jedním z nich jsou hry a cvičení zaměřené na tvarovou vnímavost.

rébus lékař rozdíl náhled

Jeden odlišný lékař vám spíše ublíží, pokud ho nenajdete včas. Jen 2 % lidí si všimnou malého detailu

Najděte číslo 17

Základním tréninkem pro naše oči a mysl je každodenní pozorování okolí. Během procházky nebo cestování městskou hromadnou dopravou si můžeme všimnout mnoha detailů, které bychom jinak přehlédli. To nás nejen učí lépe vnímat, ale také nám umožňuje objevovat krásu v obyčejných věcech. Dnes tu pro vás máme trochu jiný trénink. Na obrázku vidíte čísla 71, mezi kterými se skrývá číslo 17. Na jeho nelezení máte pouze 13 vteřin.

@bigmanshawnklip Find 17 #iq #iqtest #findthenumber #challenge ♬ original sound – IQTest

S rozvíjením vnímavosti můžete zlepšit své schopnosti vnímat a analýzou lépe rozumět tomu, co se děje kolem vás. Všímavost může být cenným nástrojem pro lepší orientaci v každodenním životě a může nám pomoci objevovat krásu a detaily, které bychom jinak přehlédli. Tak jak jste dopadli? Podařilo se vám najít skryté číslo 17? Pokud ano, skvělá práce! Pokud ne, nevadí, trénink vnímavosti je proces a můžete se stále zdokonalovat.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]