Pouze opravdový génius dokáže na obrázku slepice a kuřete najít 5 rozdílu do 30 vteřin

kuře a slepice
Fotografie: CanvaPhotos

Zjistěte, jak dobrými jste pozorovateli a pusťte se do hledání pěti rozdílů ukrytých na obrázcích. Pro úspěšné splnění tohoto úkolu to musíte stihnout dříve, než vám dojde čas.

Vizuálními testy a obrázkovými hádankami můžete snadno otestovat vlastní pozorovací schopnosti. Zjistěte, jakou máte citlivost na detail, a jak dobře pracujete pod tlakem. Prohlédněte si pozorně obrázek s kuřetem a slepicí a najděte na něm pět drobných rozdílů. Tento na první pohled jednoduchý úkol může díky stanovenému limitu potrápit nejednu chytrou hlavičku.

Vliv hlavolamů na vaše zdraví

Obrázkové hlavolamy, zrakové testy, hádanky a další zábavné formy stimulace mozku mohou mít pozitivní vliv na vaše psychické i duševní zdraví. Častým procvičováním podobných testů budete neustále svůj mozek stimulovat, a tím předejdete k rozvoji kognitivních schopností, rychlejšímu myšlení i zvýšení kapacity vašeho mozku.

Navíc tím předejdete možnému budoucímu poklesu mozkové aktivity v pozdějším věku. Optické klamy a hádanky vám pomohou také uvolnit nahromaděný stres nebo odvést pozornost od nepříjemných situací a prožitků, což velmi pozitivně ovlivní i vaše duševní zdraví. Postupným tréninkem pro vás budou jednotlivá cvičení jednodušší a jejich řešení naleznete mnohem rychleji. Tyto dovednosti pak můžete uplatnit ve svém pracovním i soukromém životě a podepíše se to i na vašem sebevědomí, které s každým vyřešeným problémem povyroste.

Fotografie: CanvaPhotos

Na co si dát pozor

Přestože je řešení hádanek a rébusů pro váš mozek velmi přínosné, dejte si pozor, abyste touto činností nestrávili příliš mnoho času. Dlouhým sledováním obrazovky jste vystaveni modrému světlu, které může negativně ovlivňovat váš spánek a psychickou pohodu. Pokud se chcete věnovat tréninku těchto cvičení, stanovte si časový limit a dopřejte si vždy dlouhý a vydatný odpočinek nejlépe na čerstvém vzduchu v přírodě.

optický klam, slon

Pouze 1 % lidí dokáže prohlédnout tento klam a odhalit zvíře ukryté na obrázku

Najděte rozdíly

V tomto cvičení je vaším úkolem najít přesně pět rozdílů, které jednotlivé obrázky od sebe rozlišují. Aby pro vás tento test nebyl příliš snadný, máte pro jeho úspěšné splnění stanovený časový limit 30 vteřin. Do té doby musíte najít a určit všechny rozdíly. Soustřeďte svou pozornost, zapněte stopky a pusťte se do hledání, než vám vyprší čas.

kuře a slepice, řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Kde se rozdíly nachází

Pokud se vám nepodařilo všechny rozdíly odhalit, zde je správná odpověď. Prvním rozdílem je mrkající oko slepice. Dalším prasklina na vrchní části skořápky na hlavě kuřátka. Následuje pravé křídlo kuřete, které na jednom obrázku chybí. Čtvrtým rozdílem je kousek žlutého tělíčka u pravého kuřecího pařátku a poslední rozdíl spočívá v kousku skořápky ležící před hnízdem.

Zdroj: BolaVIP

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]