Bez nápovědy najde odlišné brýle pouze TOP 1 % géniů s nadprůměrnou všímavostí a inteligencí

brýle zadání
Fotografie: Fresherslive

Tato optická iluze vám pomůže zlepšit váš postřeh i rozlišovací schopnosti. Někteří si s hádankou poradí hned, jiní se do limitu nevejdou. Vyzkoušejte, jak to půjde vám.

Řešení hádanek je zábava, ale je to také vynikající způsob, jak posílit váš mozek v některých dovednostech. V této výzvě před vámi leží spousta zdánlivě stejných brýlí. Jedny se však od všech ostatních liší v drobném detailu. Ti co je odhalí do 10 vteřin si mohou gratulovat. Vaše rozlišovací schopnosti jsou skvělé. Pokud se vám to hned nepodaří, nezoufejte, pravidelným tréninkem se mozek dá vycvičit.

Jedny brýle se od ostatních liší

Podívejte se na obrázek, na kterém vidíte hned několik řad stejných slunečních brýlí ve tvaru srdce. Jedny z nich se však v drobném detailu od ostatních liší. Tento typ hádanky prověří váš zrak a rozlišovací schopnosti. Záleží však také na tom, jakou strategii pro hledání tohoto rozdílu zvolíte. I to má významný vliv na to, jak rychle se vám rozdíl podaří objevit. V optické iluzi je potřeba zkoumat tvar, barvu, vzory nebo stínování. Můžete se na obraz dívat jako na celek nebo očima prozkoumávat obrázek postupně.

brýle zadání
Fotografie: Fresherslive
test s nanuky

Jeden nanuk se od ostatních liší detailem, kterého si do 11 vteřin všimne jen vyvolený génius

Pokud jste brýle neviděli na první pohled, možná je ještě stále hledáte. Napovíme, že rozdíl je v barvě, nikoliv ve tvaru. Pokud stále hledáte a chcete se nechat podat, podívejte se níže na řešení. Tato hádanka však nebyla zase tak těžká, co myslíte? Přesto ji do 10 vteřin zdaleka nevyřeší každý. Pokud jste se do limitu vešli, máte velmi dobrý zrak, který umí rozlišit jemné barevné odlišnosti. Pokud jste se s hledáním natrápili, určitě si vyzkoušejte další hádanky tohoto typu. Postupně mozek vytrénujete tak, že jemné rozdíly uvidíte téměř okamžitě.

Zvolte si funkční strategii a vyřešte problém

A kde se rozdílné brýle ukrývaly? Jsou v deváté řadě druhé od konce. Od těch ostatních se liší mírně odlišným odstínem červené barvy obrouček. Pokud v těchto optických hádankách tápete, je dobré si zvolit strategii, která vás nejrychleji dovede k cíli. Většina optických iluzí si pohrává s barvou nebo tvarem. Nejprve tedy prozkoumejte obrázek z hlediska barevných odlišností, pak se vrhněte na prozkoumávání tvarů. Výrazně může pomoci, když změníte úhel nebo vzdálenost, ze které se na obrázek díváte.

brýle řešení
Fotografie: Fresherslive

Nebojte se, pravidelným tréninkem se dají rozlišovací schopnosti velmi dobře natrénovat. A nejen to, řešení podobných hádanek udržuje váš mozek v kondici a zlepšuje celou řadu mozkových funkcí. Může vám také spravit náladu a dokonce zlepšit produktivitu vaší práce. Nezapomeňte si proto občas pár hádanek rozluštit a braňte se tomu, aby váš mozek lenivěl a začal podléhat stárnutí, zhoršování kognitivních funkcí a zapomínání.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]