Kočka je v této nadlidsky těžké hádance tak dobře schovaná, že sám autor už si nepamatuje, kam ji umístil

hádanka kočka zadání
Fotografie: Posteryard

Prohlédněte si tento poetický obrázek a zkuste v něm najít kočku, která se velmi důmyslně schovala. Jen ti nejlepší se vejdou do šibeničního limitu 10 vteřin.

Na tomto krásném romantickém obrázku je kromě dívky, která krmí labutě, i kočka. Ta však na první pohled není vůbec vidět. Zkusíte ji najít? Tato optická iluze vám pomůže posílit váš zrak, postřeh a rozlišovací schopnosti. Určitě to nevzdávejte hned, jakmile časový limit uplyne. Úspěšní budete, když se vám kočku vůbec podaří najít. Tak si nachystejte stopky a pojďte to zkusit.

Kde se asi kočka schovává?

Na černobílém obrázku je mladá dívka, která krmí labutě na rybníčku. Okolo ní je krásná příroda se stromy a keři. Na první pohled se zdá, že tu nic jiného není. Když si však obrázek prohlédnete pozorněji, možná se vám rychle podaří najít kočku, která se tu někde schovává. Do 10 vteřin ji však zvládnou najít jen 3 % lidí. Napněte tedy zrak a pokuste se co nejrychleji odhalit, kam se kočka schovala. Aby se vám to podařilo je potřeba mít dobrý postřeh, smysl pro detail a dobré rozlišovací schopnosti.

hádanka kočka zadání
Fotografie: Posteryard
test brouk

Tato mravenčí hádanka je postrachem i největších géniů. Dokážete nalézt jediného vetřelce včas?

Povedlo se? Našli jste schovanou kočku nebo ji na obrázku stále nemůžete najít? Určitě to nevzdávejte ani po časovém limitu. S dostatkem času se vám to už určitě povede. Tyto optické iluze mají za úkol pozorovatele zmást. Mozek není schopen rozlišit drobné detaily na první pohled a vyhodnotí obrázek jenom v základní struktuře. Pokud chcete najít nějaký skrytý předmět, musíte se na obrázek začít dívat trochu jiným způsobem. Pokud kočku nemůžete najít, zkuste změnit úhel pohledu nebo vzdálenost, ze které na něj koukáte. Možná ji pak hned uvidíte.

Řešení: Kočka byla důmyslně schovaná v trávě

Pro někoho tato hádanka nebyla žádná výzva. Pokud jste navíc kočku našli do 10 vteřin, jste ve 3% lidí, kteří se mohou pyšnit výborným postřehem. Pokud jste tak úspěšní nebyly, podívejte se, na obrázek níže, kde najdete řešení. Kočka je zobrazena v kroužku a schovávala se v trávě na levě straně obrázku. Rozhodně se nenechte neúspěchem odradit a běžte si vyzkoušet další podobné hádanky. Uvidíte, že po několika výzvách pro vás začne být řešení takových hádanek hračka. Mozek se totiž velmi rychle učí a brzy si poradí i s mnohem těžšími úkoly.

hádanka kočka řešení
Fotografie: Posteryard

Řešení optických hádanek není jen zábava, ale děláte něco i pro váš mozek. Když jej budete pravidelně trénovat a nenecháte ho zlenivět, odmění se vám i v praktickém životě. Jednak významně přispějete ke zpomalení jeho stárnutí, ale budou se vám lépe řešit i výzvy v běžném životě. Střídejte různě typy hádanek a kvízů, protože každá pomáhá posilovat jiné mozkové funkce. Neopomíjejte ani trénink paměti, který je obzvlášť důležitý pro ty starší, kteří by se mu měli každý den alespoň chvíli věnovat.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]