Tato bleskurychlá optická hádanka je určena pouze pro nejchytřejší lidi v Česku

Delfín test
Fotografie: Depor

Na první pohled se zdá, že delfín je jediným, který překračuje vody, ale ve skutečnosti se musíte podívat pečlivěji, abyste objevili dvě tiché duše, které se vznášejí mezi měkkými oblaky.

Optické iluze jsou fascinujícím jevem, který nám ukazuje, jak náš mozek zpracovává vizuální podněty. I když se může zdát, že vidíme svět kolem sebe přesně tak, jak je, optické iluze nám připomínají, že to není vždy pravda. Jsou to situace, kdy naše oči vnímají obraz jinak, než jaký je ve skutečnosti, a to kvůli různým optickým klamům a zkreslením.

Perspektiva mnohdy klame

Jedním z nejznámějších typů optických iluzí jsou iluze perspektivy. Tyto iluze nás často přivádějí k tomu, abychom viděli věci jinak, než jak jsou ve skutečnosti. Dalším příkladem jsou iluze, které zkreslují velikost a vzdálenost objektů, jako je Amesova místnost.

Delfín test
Fotografie: Depor
Černobílý obrázek lesa

Na obrázku v lese je zákeřně schovaná kočka. Pouhá 3 % lidí ji najdou do 11 vteřin

Ta dává dojem, že lidé v jedné části místnosti jsou mnohem větší než ti v druhé části, i když jsou ve skutečnosti stejně velcí. Dalším zajímavým typem optických iluzí jsou iluze barvy. Tyto iluze nás často překvapují tím, jak náš mozek vnímá barvy různých objektů. Podobně můžeme vidět iluze, které zkreslují barvu objektů v závislosti na okolních barvách a osvětlení.

Máte jen 8 vteřin

Optické iluze jsou fascinujícím příkladem toho, jak náš mozek zpracovává vizuální informace a jak náš vnímavý systém může být klamán. Jsou to také skvělé příklady toho, jak naše smysly mohou být mateny. A jak je důležité se neustále ptát na to, co vidíme, a nenechat se snadno zmást zdánlivě jednoduchými vizuálními podněty. Tak se pusťte do hledání, až budete hotovi, níže najdete správné řešení.

Delfín řešení
Fotografie: Depor

Čas vypršel. Pokud jste dokázali najít oba ptáky na obrázku delfína do osmi vteřin, pak si zasloužíte nejen obdiv, ale i gratulace za svou rychlost a pozornost. Každé takové vítězství v mentální aréně přináší radost a naplnění. Pokud se vám to nepodařilo, nezoufejte. Hádanky jsou jako hra, která nás baví a procvičuje naše smysly. Možná příště budete úspěšnější!

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]