Pouze nadprůměrně vytrénovanému mozku se podaří odhalit jednoho opičího vodáka, který mezi ostatní nepatří

opice zadání
Fotografie: Barlettaweb

Pobavte se a potrénujte vaše vizuální schopnosti. Tato optická hádanka otestuje váš postřeh, rychlost, rozlišovací schopnosti a smysl pro detail. Máte na to 18 vteřin.

Nejrůznější hádanky, kvízy a optické iluze, jsou skvělým způsobem, jak si zábavnou formou procvičit mozek. Tato nevinná a lehká zábava vám pomůže posílit různé mozkové funkce. Pokud se budete pravidelně luštění různých hádanek věnovat, udržíte svůj mozek mnohem déle v kondici. Zlepšení mozkových funkcí se pak odrazí i ve vašem každodenním životě. A to platí především pro ty starší, kterým hrozí riziko postupného zhoršování paměti a kognitivních funkcí.

Jedna opička se od ostatních liší

Tentokrát je před vámi optická hádanka. Spousta opiček v lodičkách a všechny vypadají na první pohled stejně. Jedna z nich se však mezi ně vetřela a od ostatních se liší. Pokud ji zvládnete najít do 18 vteřin, můžete si pogratulovat. Vaše rozlišovací schopnosti jsou velmi dobré. Tak si nachystejte stopky a pusťte se do toho. Pokud se nevejdete do limitu, nevadí, hledejte dál.

opice zadání
Fotografie: Barlettaweb
rozdíly žirafa

Pouze lidé s nadprůměrně rychlým mozkem dovedou najít všechny 3 rozdíly do krátkých 20 sekund

Podařilo se vám rozdílnou opičku najít? Pokud ne a už se nechcete trápit, podívejte se na řešení níže. Pokud to však ještě chcete zkusit, dostanete malou nápovědu. Rozdíl není ve tvaru opičky, ale v její barvě. To už bylo mnohem jednodušší, že? Když mozek ví, co konkrétně hledat, zvládne to velmi rychle. Tyto hádanky vypadají nevinně, ale mozek je u nich nucen přepínat mezi různými strategiemi, které povedou k vyřešení problému.

Řešení: Opička má jinou barvu loďky

Opička je v páté řadě na třetím místě. Liší se barevnou drobností na její loďce, která je jiná, než u ostatních. Pokud to pro vás bylo těžké a opičku jste nenašli, nenechte se odradit. Vyzkoušejte si další podobné testy. Pravidelným tréninkem se váš mozek naučí najít velmi rychle řešení. To se pak hádanky luští s velkou radostí a dobře trénovaný mozek najde řešení i do 5 vteřin.

Opice řešení
Fotografie: Barlettaweb

Podívejte se na další hádanky, kterých je tu pro vás nachystaná celá řada. Uvidíte, že brzy nebudete mít s řešením nejmenší problémy a budete se rychle zlepšovat. Myslete hlavně na to, že se jen nebavíte, ale skutečně děláte něco užitečného pro váš mozek. Ten je jako sval a potřebuje pravidelný trénink, jinak začne stejně jako svaly na těle ochabovat a slábnout, což se odrazí na zhoršování paměti a dalších kognitivních funkcí.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]