Jen 1 % skutečných géniů zvládne do 15 vteřin na obrázku najít schovaného jelena

zrakový test jelen
Fotografie: CanvaPhotos

Na kolik jste vnímaví a pozorní i vůči těm nejmenším detailům můžete otestovat pomocí tohoto jednoduchého testu. Vyzkoušejte své schopnosti a najděte zvíře na obrázku.

Vizuální testy patří mezi zábavnou formu, pomocí které můžete odhalit své smyslové a intelektuální schopnosti. Otestujete nejen svůj zrak a soustředění, ale také vnímání těch nejmenších detailů. Zaměřte se na obrázek jelena a najděte ukryté zvíře. Jen opravdu nadaní a soustředění lidé dokáží tento úkol úspěšně splnit do 15 vteřin. Prohlédněte si obrázek a začněte hledat.

Co je cílem úkolu

Vizuální testy obecně mají za úkol otestovat některé vlastnosti člověka. Pomocí těchto testů však můžete své pozorovací i vyhodnocovací dovednosti postupně zdokonalovat. V této výzvě na vás čeká odhalení skrytého zvířete na obrázku jelena v lese. Abyste však tento úkol úspěšně splnili, musíte jej najít do vypršení časového limitu 15 vteřin.

Věnujte pozornost každému detailu

Optické iluze často odvádí pozornost člověka od na první pohled zřejmého řešení problému. Pokud se vám do 15 vteřin nepodařilo skryté zvíře odhalit, přidejte si dalších 10 vteřin a pečlivě se zaměřte na každou část obrázku. Koncentrujte všechnu svou pozornost a popusťte uzdu vaší fantazie. Řešení je často mnohem jednodušší, než si myslíte.

zrakový test jelen
Fotografie: CanvaPhotos

Kde je zvíře ukryto

Pokud se vám nepodařilo skryté zvíře odhalit, zaměřte se na prostor mezi parožím jelena. jeho obrys totiž tvoří část hlavy pumy. Hlava jelena pak tvoří její nos, tlamu a záhyby krku. Jelení paroží tvoří hlavní obličejové rysy a uši. Aby se vám tyto detaily podařilo na obrázku rozeznat, potřebujete k tomu velmi dobré zrakové schopnosti.

obrázek lovce

Skrytý slon na obrázku hraje na nervy! Jen 1 % lidí ho dokáže bez problémů najít. Patříte mezi ně?

zrakový test jelen
Fotografie: CanvaPhotos

Zlepšete své dovednosti

Vizuální testy a optické iluze dokáží postupem času vylepšit některé vaše schopnosti a dovednosti. Nejenže pro vás bude řešení těchto úloh čím dál snazší, ale navíc si tyto získané umy přenesete i do každodenního života. K řešení různých problémů a obtíží budete přistupovat kreativněji a lehčeji. S dostatečným tréninkem už vás jen tak něco nerozhodí. Stačí tomuto cvičení věnovat pouhých pár minut denně a za pár dní na vlastní kůži pocítíte ten rozdíl.

Zdroj: Depor

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]