V tomto obrázku není vše, jak se na první pohled zdá. Odhalit skryté zvíře je téměř nadlidským úkolem

husy hádanka
Fotografie: Jagran Josh

Pokud patříte mezi milovníky vizuálních výzev, pak byste měli své schopnosti otestovat na tomto obrázku. Jen málokdo na něm dokáže najít dokonale ukryté zvíře.

Obrázkové testy patří mezi oblíbený druh zábavy a způsob, jak si zkrátit dlouhý čas. Díky internetu jeho popularita ještě roste a sociální sítě umožňují jeho sdílení mezi lidi z celého světa. Ti si mohou při řešení vzájemně pomáhat, soupeřit nebo porovnávat dosažené výsledky. Tento obrázkový test je pro mnoho pozorovatelů opravdovou výzvou.

Jaký je přínos obrázkových testů

Pravidelné procvičování hlavolamů, hádanek nebo optických iluzí vede k stimulaci mozku, a tím i rozvoji některých jeho funkcí. Dochází tak zejména ke zlepšení kritického a kreativního myšlení, fantazie i paměti. Navíc lze tímto způsobem předcházet její případné ztrátě v pozdějších letech. Jedná se o efektivní nástroj, jak svou mysl udržet aktivní a bystrou.

K čemu slouží obrázkové testy

Nejčastěji se s nimi setkáte ve vzdělávání jako součástí IQ testů a jiných vědomostních zkoušek, které mají za úkol testovat a rozvíjet schopnosti studentů. Ve zdravotnictví zase pomáhají pacientům při terapiích a rehabilitacích po vážném úrazu nebo těžkém onemocnění mozku. Různé firmy je využívají také při výběrovém řízení, aby našli vhodného uchazeče.

husy hádanka
Fotografie: Jagran Josh
Hádanka pes

Pokud najdete odlišného psa v tomto obrázku, patříte mezi top 1 % řešitelů s IQ nad 144

Najděte skryté zvíře

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku najít ukryté zvíře. Aby se vám to podařilo, musíte však věnovat pozornost i tomu nejmenšímu detailu. Pokud si chcete tento úkol ještě ztížit, stanovte si pro nalezení skrytého zvířete určitý časový limit. S jeho pomocí si navíc na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem.

husy hádanka řešení
Fotografie: Jagran Josh

Kde se zvíře nachází

Pokud se vám podařilo skryté zvíře na obrázku najít, pak patříte mezi opravdu bystré a inteligentní jedince. Ve skutečnosti se zvíře ukrývá ve větvích stromů, které tvoří jeho obrys. V případě, že vám jeho hledání zabralo více času nebo jste nebyli vůbec úspěšní, začněte s pravidelným tréninkem. Za pár dní pro vás bude řešení podobných cvičení mnohem snazší.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]