Garance nesplnitelnosti: Tento hlavolam pro ty nejbystřejší oči a mozek se do 18 vteřin nedá pokořit

test hrušky
Fotografie: Fresherslive

Pomocí obrázkových testů snadno zjistíte, jak dobře si dokážete všímat jednotlivých detailů. Prohlédněte si pozorně obrázek s ovocem a najděte ten, který se od ostatních liší.

Vizuální test pro bystré oči a jasnou mysl. Abyste tento úkol splnili, musíte objevit lišící se obrázek hrušky dříve, než vám vyprší časový limit 18 vteřin. Pokud to chcete dokázat, musíte použít logiku a myslet nad rámec běžného uvažování. Vyzkoušejte své schopnosti pomocí tohoto jednoduchého testu a zjistíte, jak dobře si všímáte jednotlivých detailů.

V čem spočívají hlavolamy

Obrázkové testy jsou typem hádanky, kterou podle určitých instrukcí musíte vyřešit. K tomu je zapotřebí prozkoumat objekt z více úhlů pohledů. Jen opravdu bystří pozorovatelé jsou schopni tento test rozklíčovat dříve, než jim vyprší stanovený časový limit. Pravidelným procvičováním hlavolamů zlepšíte některé své schopnosti a dovednosti, které využijete nejen při řešení těchto úkolů, ale také při řešení různých problémů.

K čemu se hlavolamy využívají

Nejčastěji se různé hádanky, optické klamy a iluze využívají k mentální stimulaci. Tyto obrázky donutí zpochybňovat to, jak vnímáte skutečnost a rozvíjí vaše kritické myšlení. Díky pravidelným procvičováním těchto úkolů můžete předejít zapomínání nebo snížení mozkové aktivity v důsledku stáří. Velmi pozitivně působí paměť a schopnost logického uvažování.

Fotografie: Fresherslive

Najděte rozdílný obrázek

Jakmile jednou přijdete na způsob, jakým tyto úkoly řešit, bude to pro vás hračka. Díky danému časovému limitu navíc otestujete, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Přestože je tento úkol jednoduchý, vyměřený čas některým lidem jeho plnění značně ztíží. Jiní naopak dokáží pracovat ještě usilovněji a efektivněji. Prohlédněte si pozorně tento obrázek a najděte rozdíl.

test bobule hroch

Třešňová hledačka vás zaměstná alespoň na 15 vteřin. Pokud ji vyřešíte rychleji, můžete jásat

test hrušky řešení
Fotografie: Fresherslive

Kde se obrázek nachází

Pokud se vám podařilo včas rozdílný obrázek najít, patříte mezi malé procento opravdu bystrých pozorovatelů. Jestliže však doteď tápete a nevíte si rady, podívejte se pozorně na úplně spodní řadu a druhý obrázek zleva. Na této hrušce chybí jedna čárka vykreslující její oblý tvar. Teď už rozdíl vidíte? Pusťte se rovnou do dalšího cvičení, aby pro vás jejich řešení byla čím dál jednodušší.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]