Odlišný papoušek unikne zraku 98 % lidí. Liší se tak titěrným rozdílem, že ho najde jen člověk s IQ nad 127

vizuální test s papoušky
Fotografie: RadioTips

Vizuální hádanka s papoušky je ideálním testem vašeho zraku. Hledání řešení vás donutí věnovat pozornost detailům a zlepšit tak vaše vidění v každodenních činnostech.

Pravidelné trénování mozku a také zraku je žádoucí pro stimulaci schopnosti soustředit se a otestovat si, jak jste na tom se svou pozorností i pohledem na svět. Často je všechno jen o úhlu pohledu. Podrobte svůj zrak vizuálnímu testu a pokuste se jej vyřešit za pár vteřin. Budete-li podobná cvičení opakovat, zaznamenáte zlepšení v činnostech, jako je například čtení, řízení nebo i práce na počítači.

Pozorně si prohlédněte obrázek s papoušky

Jediné, co musíte udělat, je pozorně si prohlédnout obrázek s papoušky uvedený níže. Všichni jsou barevní a všichni sedí na větvi. Jenže někde mezi nimi se skrývá vetřelec a vy máte za úkol ho najít. Test není obtížný, ale jakmile si nastavíte časový limit 30 vteřin, jeho náročnost se zvyšuje. Pokuste se během pár sekund najít papouška, který se odlišuje od ostatních.

vizuální test s papoušky
Fotografie: RadioTips
Chlapec rozdíly

3 rozdíly najde jen člověk s nadprůměrně vyvinutým zrakem

Už samotné hledání stimuluje váš zrak a posílí schopnost věnovat pozornost i těm sebemenším detailům. Pokud se vám tedy ilustraci nepodaří rozluštit, nezoufejte. Útěchou vám může být fakt, že jste udělali něco pro své zdraví, pro vaše oči i mozek, které vám pravidelným tréninkem budou sloužit i v pokročilém věku.

Řešení optické hádanky

Chcete-li si ověřit, zdali jste našli správné řešení, nebo se vám nepodařilo najít odlišného papouška a toužíte znát výsledek, na níže uvedeném obrázku najdete odpověď. Pokud se vám podařilo najít řešení do časového limitu, můžete si gratulovat, váš zrak je na tom výborně. Pokud jste neuspěli, nenechte se odradit.

vizuální test s papoušky
Fotografie: RadioTips

Každý podobný test je příležitostní k tréninku a ke zlepšení. Neklesejte na mysli a přejděte k dalším kvízům, rébusům, vizuálním výzvám a buďte vytrvalí. Jednoho dne najdete řešení, dokonce i v časovém limitu. Mezitím můžete pozorovat zlepšení vašeho zraku v každodenních činnostech.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]