Skrytý slon na obrázku hraje na nervy! Jen 1 % lidí ho dokáže bez problémů najít. Patříte mezi ně?

obrázek lovce
Fotografie: CanvaPhotos

Vyzkoušejte tento zrakový test a prohlédněte si důkladně obrázek lovce. Pokud se vám podaří najít skryté zvíře, patříte mezi velmi nadané a vnímavé jedince.

Zrakové testy mohou velmi snadno otestovat vaše pozorovací schopnosti. Kromě toho také zjistíte, jak jste citliví vůči jednotlivým detailům a jak rozvinutou máte svou fantazii a kreativní myšlení. Tímto jednoduchým úkolem odhalíte své dovednosti a můžete rovnou pracovat na jejich zlepšení. Napněte všechny své smysly a najděte skrytého slona.

Černá optická iluze

Optické iluze působí na vaše smysly tak, aby odvedly pozornost od skrytého předmětu. Často jsou využívány kouzelníky a iluzionisty při provádění triků. Obrázkové iluze skvěle slouží k vyhodnocení některých vašich schopností a dovedností. Věnujte chvilku vašeho času tomuto testu a zaměřte se na tento úkol. Dokážete skrytého slona najít?

Jak najít slona

Pozorně se podívejte na obrázek lovců prodírajících se džunglí a snažte si všímat detailů, které by vám pomohly slona odhalit. Nechte pracovat vaši fantazii a otevřete se všem možnostem. Pokud se vám přece jen nedaří zvíře odhalit, zkuste se na obrázek podívat, když je obrácený o 180 °. Takto možná slona odhalíte mnohem snadněji.

Fotografie: CanvaPhotos

Kde se slon ukrývá

Teď už slona vidíte? Zaměřte se na jednotlivé detaily, které vám postupně pomohou slona odhalit. Jeho obraz se táhne téměř přes celý obrázek. Silné kmeny stromu tvoří jeho nohy, chobot a ocas. Trs trávy zase zobrazuje jeho ucho a oko. Nakreslený terén pak tvoří celý jeho obrys. Pokud se budete soustředit na některý z těchto detailů, mělo by být jednoduché zvíře spatřit.

Nepodařilo se vám slona najít?

Pokud jste sami bez nápovědy skryté zvíře neodhalili, nemusíte být smutní. Tyto dovednosti můžete snadno postupem času zdokonalit. Stačí pár minut denně věnovat těmto testům a cvičením a za chvíli pocítíte znatelný rozdíl. Nabyté schopnosti pak využijete také při řešení problémů. Kreativní myšlení vám může pomoci najít i skrytá řešení, která by vás za normálních okolností ani nenapadla. Pusťte se do dalšího testu a začněte hned pracovat na svých schopnostech.

Zdroj: Srecna

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]