Fungují vám oči správně? Tento rychlý test prozradí, zda šlapou tak, jak mají

čísla 7608
Fotografie: CanvaPhotos

Otestujte své pozorovací a kognitivní schopnosti a prohlédněte si obrázek s čísly. Jen velmi bystří a inteligentní lidé dokáží najít rozdílné čtyřčíslí než vyprší stanový čas.

O hladině vašeho IQ a dalších dovednostech se můžete přesvědčit, pokud si vyzkoušíte tento vizuální test. Pokud jste příliš horliví a nesoustředění, s největší pravděpodobností odlišné číslo mezi stejnými v daném časovém limitu nenajdete. Soustřeďte všechnu svou pozornost, zbystřete smysly, spusťte časovač a pusťte se do hledání. Máte jen 30 vteřin.

Co je optická iluze

Tento název nesou obrazy, ilustrace nebo kresby, které si mohou pohrát s vaším vnímáním. Často jsou schopné před vámi ukrýt celé předměty nebo obrazy, nebo naopak navodit dojem, že se obraz pohybuje, mění barvy nebo velikost. Není vždy snadné optickou iluzi prohlédnout, ale není to ani nemožné. S dostatečným tréninkem se to může jednoho dne podařit i vám. Začněte trénovat a najděte odlišné číslice.

Najděte číslo 7608

Ve sloupcích a řadách na první pohled stejných čísel se musíte pokusit najít i ten sebemenší detail, který vám pomůže tento úkol splnit. Jen opravdu inteligentní a citliví jedinci si s ním dokáží poradit během pár vteřin. Míra vašich pozorovacích schopnostech a kognitivních dovednostech se odvíjí od vašeho IQ, ale také vašich zkušeností. Pozitivní zpráva je, na obou můžete kdykoliv zapracovat.

Fotografie: CanvaPhotos

Začněte hledat

Prozkoumejte pečlivě ale rychle jednotlivé sloupce a řady a zaměřte se na drobné odchylky, které vám polohu čísla 7608 prozradí. Přestože se na první pohled může zdát, že se jedná o vcelku snandý úkol, pod tlakem se může pro některé lidi jeho úroveň ztížit. Někteří pod tlakem podávají nejlepší výkon, jiní z krátícího se času propadají panice a zoufalství, které jim znemožňují pracovat na 100%. Důležité je si tyto predispozice uvědomit, abyste je v případě zájmu mohl změnit.

sníh krajina liška

Optická iluze, na níž jsou ukrytí jezdci na koních, dokáže zamotat hlavu. Kolik jich najdete?

čísla, řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Kde se číslo nachází

Jestli se vám nepodařilo čtyřčíslí včas odhalit, podívejte se pozorně na pátý sloupec zleva, šestý řádek odspodu. Tam se rozdílné číslo ukrývá. Jelikož je osmička natolik podobná trojce, v časovém presu může být těžké vidět rozdíl. Pokud toužíte své schopnosti vylepši, věnujte pravidelně čas podobným vizuálním testům a optickým iluzím. Brzy poznáte sami rozdíl v rychlosti a lehkosti vyhodnocování takových úkolů. Jako příjemný bonus tyto dovednosti uplatníte i v běžném životě.

Zdroj: FreshersLive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]