22vteřinová optická hra se šíří internetem. Tyhle 3 rozdíly jsou schované tam, kde byste je nehledali

rozdíly muž
Fotografie: Fresherslive

Najděte 3 rozdíly mezi dvěma obrázky během 22 sekund. Optické iluze a hledání rozdílů nabízejí zábavu i zkoušku vaší pozornosti a pozorovacích schopností. 

Optická iluze, také nazývaná jako vizuální klam, představuje specifický druh iluze, který vzniká díky interakci zrakového systému v rámci vnímání vizuálních podnětů. Tyto klamavé efekty se vyznačují odlišným zrakovým vnímáním ve srovnání se skutečností. Jinými slovy, optická iluze je typem klamu, kde náš zrak nemusí věrně zachytit scénu nebo obraz, jaký jsme původně viděli.

Optické iluze a zábava

Pokud se jednoduše vyjádříme, optická iluze je iluzí, která nás klame právě naším vlastním zrakem. Naše vnímání může být narušeno různými faktory, jako jsou uspořádání objektů, kontrast barev, intenzita světla a další proměnné. To může vést k nesprávnému dojmu o tom, co ve skutečnosti vidíme. Protože se jedná o komplexní procesy, lidé se často s nadšením ponořují do studia různých optických iluzí.

rozdíly muž
Fotografie: Fresherslive

Tyto vizuální klamy vždy dokážou probudit lidskou zvědavost. Skloubení zkoumání optických iluzí nejenže poutá zájem a zvědavost lidí, ale také napomáhá zdokonalení mozkové a zrakové efektivity při rozvíjení dovedností pozorování. Hledání rozdílů mezi obrázky je zábavná a interaktivní činnost, která vyžaduje pozornost a schopnost detailního pozorování. Obvykle se jedná o dva podobné obrázky, které mají několik drobných rozdílů, které je třeba najít.

Najděte 3 rozdíly

Dnes tu pro vás přesně takovou výzvu máme. Na obrázcích můžete vidět pána, který je v dílně a zrovna něco vyrábí. Obrázky vypadají stejně, ale mají mezi sebou 3 rozdíly, které musíte najít, k tomu jste však ještě limitováni časem. Máte na to jen 22 sekund. Začněte pozorně zkoumat oba obrázky a snažte se identifikovat ty tři rozdíly co nejrychleji. Když najdete nějaký rozdíl, rychle ho označte nebo si zapamatujte, abyste se mohli posunout k dalším.

rozdíly pták

V téhle vizuální hře vyhraje jen vyvolený Čech génius. 22 vteřin na 3 rozdíly je zkrátka málo

rozdíly muž řešení
Fotografie: Fresherslive

Výše můžete vidět správné řešení. Doufáme, že jste si výzvu užili. Pokud jste našli všechny 3 rozdíly do 22 vteřin, tak vám gratulujeme. Jste dobří a vašemu ostrému zraku nic neunikne. Pokud se vám nepodařilo najít všechny rozdíly tak nezoufejte. Můžete to zkoušet znovu a příště už to bude jistě lepší.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]