Hravý optický hlavolam: Odlišného ježka od ostatních odhalí pouze jedinci s nadprůměrnou inteligencí

optická-iluze-jezek
Fotografie: CanvaPhotos

Otestujte své vizuální schopnosti s optickým testem, který klame oči. Hledejte odlišného ježka mezi stejnými obrázky a trénujte svou pozornost a vnímání. 

Představte si, že se před vámi vyskytuje řada obrázků, jež se na první pohled jeví jako stejné. Optické iluze jsou fascinující fenomén, klamou naše oči a poskytují nám zábavnou výzvu. Tento optický test vás vskutku naladí na precizní zkoumání. Cvičení optických testů disponuje mnohými výhodami a přínosy. Jednou z hlavních výhod je rozvoj našeho vizuálního vnímání a pozornosti.

Jak rychle dokážete najít rozdíl?

Váš úkol nyní bude najít jeden odlišný obrázek mezi skupinou zdánlivě stejných. Možná to zní jednoduše, avšak buďte připraveni, že vaše oči budou oklamány. Zkuste své schopnosti najít jedinečný prvek. Tolik ježků vám dokáže zamotat mysl, že může být obtížné takový rozdíl najít. Kolik pozornosti dokážete nasadit? Připravte se na tuto výzvu, nastavte si stopky a pořádně se soustřeďte.

optická-iluze-jezek
Fotografie: CanvaPhotos

Jak jste dopadli? Zvládli jste to do půl minuty, nebo snad do 10 či 5 sekund? V tom případě jste skuteční géniové. Máte vytrénované oko a nic vám neunikne. Tato hádanka optického vnímání je zábavný způsob, jak trávit čas i skvělý prostředek pro cvičení vaší pozornosti a schopnosti rozpoznávání jemných rozdílů. Pokud jste však neuspěli tak rychle, nezoufejte! Trénujte a zkoušejte to dál.

černobílá iluze

Pouze nadprůměrně inteligentní Češi vidí ukryté zvíře v této optické iluzi. Patříte mezi ně i vy?

Kde se odlišný ježek skrývá?

optická-iluze-jezek
Fotografie: CanvaPhotos

Nebuďte ze sebe zklamaní, jestliže jste nenašli rozdíl. Někdy je opravdu těžké vyčistit hlavu a soustředit se pouze na jednu věc. Nikdo však neříká, že to nemůžete zkoušet znovu. Cvičením se vaše schopnosti zlepšují a brzy můžete být i vy schopní najít odlišnost do 5 vteřin. Jestliže stále hledáte a chcete nápovědu, dívejte se na čumáčky ježků.
Nyní se společně podíváme na správné řešení. Rozdílný ježek se nachází v předposledním řádku, 4 zprava. Když se podíváte pozorně, je to jen drobný zanedbatelný rozdíl. Je důležité, abyste takové optické iluze řešili s čistou hlavou. Příště se zkuste nadechnout, zavřít oči a všechno z hlavy vysypat. Když oči znovu otevřete je třeba se bezmyšlenkovitě soustředit na obraz před vámi. Nic vás už nezastaví!

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]