Tvar schované želvy oklamal i studenty vysoké školy v Praze. Obyčejný smrtelník ji nemá šanci najít

želva lekníny
Fotografie: Fresherslive

Otestujte své pozorovací a analytické schopnosti a pusťte se do tohoto vizuálního cvičení. Jen opravdový génius dokáže na obrázku najít ukrytou želvu, než mu vyprší čas.

Obrázkové testy se v dnešní době těší stále větší oblibě. Díky internetu a sociálním sítím jejich popularita ještě roste. Lidé z celého světa se tak mohou zapojit do jejich řešení, vzájemně si pomáhat, soupeřit nebo sdílet dosažené výsledky. Pokud i vy patříte mezi nadšené řešitele, pak otestujte výzvu a pokuste se najít na obrázku želvu. Tento úkol zamotal hlavu téměř všem členům redakce.

K čemu slouží obrázkové testy

Různé hlavolamy, hádanky, optické iluze a klamy se často používají ve vzdělávání, kde mají za úkol otestovat schopnosti a dovednosti žáků, jak potvrzuje i web Národní institut pro vzdělávání. Ve zdravotnictví zase pomáhají pacientům při rehabilitacích a terapiích po vážném onemocnění nebo těžkém úrazu mozku.

želva leníky
Fotografie: Fresherslive
listí hádanka

V listí se schovává krysa, ale 98 % lidí tvrdí, že tam žádná není. Stanete se výjimečnými a najdete ji?

Jaký mají přínos obrázkové testy

Jak jsme již dříve psali na stránkách iEnigma, lze s nimi trénovat paměť i myšlení. Zároveň pomáhají rozvíjet kognitivní funkce, kreativní a kritické myšlení a fantazii. Jedná se o velmi účinný nástroj, jak udržet svou mysl aktivní a bystrou co nejdéle. Můžete jimi také snížit úroveň prožívaného stresu, depresí nebo úzkostí.

Najděte na obrázku želvu

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem na obrázku najít ukrytou želvu mezi lekníny. Abyste však byli zcela úspěšní, musí se vám to podařit dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 5 vteřin. Takto si na vlastní kůži ověříte, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem. Naše čtenářka Alena H. z Mostu má časově omezené testy nejraději: ,,Baví mě ten tlak a adrenalin. Vždy se snažím být rychlejší, i když to dá někdy zabrat.”

želva lekníny řešení
Fotografie: Fresherslive

Kde se želva nachází

Pokud se vám podařilo zvíře najít, pak patříte mezi opravdu výjimečné pozorovatele. Ve skutečnosti je želva v levém dolním rohu ve vyznačené oblasti. V případě, že vám její hledání zabralo více času, dejte se do pravidelného tréninku. Stačí pár minut denně a brzy pocítíte výsledky na vlastní kůži. Lépe si třeba poradíte s tímto úkolem na stránce iEnigma.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]