S touto hádankou si poradí jen 1 % vyvolených řešitelů. 3 rozdíly najde jen člověk s IQ nad 134

Rozdíly tělocvik
Fotografie: Barlettaweb

Často si myslíme, že vidíme všechno, co je před námi, ale právě tyto hádanky nás učí, že to nemusí být vždy pravda. Stačí se podívat na dva obrázky a hledat rozdíly, které následně odhalují naši schopnost vnímat detaily.

Pokud se podíváte na oba obrázky dítěte, které cvičí skok vysoký, můžete si všimnout, že i když se zdají být podobné, skrývají v sobě drobné rozdíly. Ať už jsou to odlišnosti v pozici dítěte, detaily náčiní, nebo něco úplně jiného, právě hledání těchto rozdílů posiluje naši schopnost soustředění a pozornosti.

Hádanky rozvíjí naše schopnosti

Časem se naučíme, že pozornost a schopnost vnímat detaily jsou klíčové. Tato cvičení nám pomáhají lépe porozumět okolnímu světu a rozvíjet naši schopnost analyzovat informace. Každý rozdíl, který objevíme, je jako malý triumf. Možná se na první pohled zdají být oba obrázky identickými, ale pak si všimneme, že jedna věc není jako druhá.

Rozdíly tělocvik
Fotografie: Barlettaweb
Číslo 4

Odlišné číslo najde do 11 vteřin jen člověk s IQ nad 135. V této výzvě uspěje jen 1 % lidí

A tak nás tyto hádanky učí trpělivosti, soustředění a schopnosti hledat odlišnosti všude tam, kde to na první pohled není zřejmé. Vizuální hádanky jsou takovým cvičením pro naše „mozkové svaly“, které nám pomáhá udržovat naše myšlení ostré a výkonné. Tak si na ně vytvořme chvilku a užijme si zábavu spojenou s hledáním těchto drobných, ale důležitých rozdílů!

Hledejte rozdíly

Odborníci tvrdí, že pravidelné trénování vizuálních hádanek může mít pozitivní vliv na naše kognitivní schopnosti, koncentraci a schopnost řešení problémů. Optické hádanky jsou jednou z forem tohoto tréninku, která nám pomáhá posilovat naši schopnost rozpoznávat detaily a rychle zpracovávat informace. Pusťte se do hledání, až budete hotovi, níže najdete správné řešení.

Rozdíly tělocvik řešení
Fotografie: Barlettaweb

Čas vypršel. Pokud jste v tomto malém cvičení byli úspěšní, mějte na paměti, že jste právě posílili svou vizuální vnímavost a kognitivní dovednosti. Jestli ne, aspoň jste procvičili svůj mozek. A nejspíš to bude chtít jednoduše pokračovat v tréninku.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]