4 zvířata se na farmě schovala nejzákeřnějším způsobem. Pouze 3 ze 100 lidí dokážou najít i to poslední

test krajiny náhled
Fotografie: Depor

Svět zvířat je naprosto fascinující a každou chvíli přijdou badatelé s nějakým novým poznatkem. Skutečnost, že má kočka v každém uchu 32 svalů je tím nejmenším.

Kolibřík je například jediný pták, který dovede létat pozpátku. Pštrosi nestrkají hlavu do písku proto, že by se něčeho báli. Dělají to, protože hledají vodu. Naskytne-li se vám někde ten krásný pohled na hejno netopýrů opouštějících jeskyni, zpozorněte. Vylétávají totiž vždycky doleva. Že je orel velký dravec, je známá věc. Tento ptačí predátor ovšem umí zabít mladého jelena, a ještě s ním odletět. Některé ústřice původem z Karibiku dovedou lézt na stromy. Co dalšího?

Pohlaví želvy

Australská armáda má na svých uniformách emu a klokany, protože neumí couvat. Kudlanka nábožná jako jediný hmyz dokáže kompletně otočit hlavu. Bernardýni nenosí a nikdy nenosili soudky s rumem, jde jen o námět mnoha anekdot. Reprodukční cyklus mšice je natolik rychlý, že se samičky rodí již těhotné. U akvarijních rybiček asi nikdo o věku moc neuvažuje. Nejstarší z nich se však jmenovala Fred a uhynula ve věku 41 let. Najdete na obrázku 4 zvířata?

test-krajiny zadání
Fotografie: Depor

Pohlaví želv se dá celkem snadno poznat podle zvuku. Sameček totiž chrochtá, zatímco samička syčí. U některých ptáků platí, že jejich oko váží více než mozek. Moč koček svítí v ultrafialovém světě (Kdo tyhle věci proboha zjišťuje?). Savci umí skákat, neplatí to jen pro slona. Hodně lidí by nepochybně závidělo šnekovi, protože tento malý tvoreček může spát až 3 roky v kuse.

Iluze zvířata náhledový obrázek

3 zvířata jsou na tomto obrázku jasně vidět. To čtvrté se však podaří najít jen 2 % géniů

Otisky prstů a hypnóza

Australští policisté to mají na místě činu náročné. Otisky prstů koaly jsou totiž od těch lidských prakticky nerozeznatelné. Už několikrát tak toto zvířátko způsobilo pěkný zmatek. Žáby je možné hypnotizovat. Nebudete k tomu však potřebovat žádné hodinky ani upřený pohled. Stačí ji otočit na záda a jemně hladit v oblasti žaludku. Jestli stále tápete v obrázku tedy je řešení. Je na něm tuleň, opice, osel a králík.

test krajiny řešení
Fotografie: Depor

Možná jste někdy slyšeli, že koně nedovedou zvracet. No, žirafy zase nemají hlasivky a klokani nedokážou prdět. Jeden si nevybere.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]