Vizuální hádanka, která prověří vaše IQ: Kdo zvládne najít vlka mezi stádem ovcí do 7 vteřin má IQ nad 110

Vizuální výzva pro děti i dospělé

plná louka ovcí
Fotografie: CanvaPhotos

Vizuální rébusy a hádanky jsou skvělým způsobem, jak otestovat své pozorovací schopnosti. Tato hádanka je i o rychlosti reakce a zároveň je zábavnou výzvou nejen pro dospělé.

Na internetu lze najít mnoho podob logických hádanek, rébusů a kvízů. Jednou z nejoblíbenějších jsou vizuální, čili obrázkové, kvízy, hádanky a výzvy. Většinou se jedná i o test inteligence, schopnost logického myšlení nebo o otestování pozorovacích schopností za velmi krátký čas. Tato vizuální výzva není jen pro dospělé, nýbrž i pro děti, kteří si mohou vyzkoušet, jestli najdou ukrytého vlka mezi stádem oveček za pouhých 7 vteřin.

Zábavná forma, jak otestovat IQ

Způsobů, jak lze otestovat IQ  (inteligenční kvocient) je nepřeberné množství. Ovšem přesné číslo IQ se dozvíte pouze u přesnějších testů, ale vizuální hádanky a výzvy mohou prozradit či alespoň napovědět, jaké máte pozorovací schopnosti, jak rychle se orientujete v obrázku nebo jestli dokážete vyřešit hádanku za velmi krátký čas. Zároveň je to i způsob, jak otestovat svou inteligenci, některé vizuální hádanky totiž vyřeší pouhých pár procent lidí.

iluze ovce vlk
Fotografie: CanvaPhotos

Některé z vizuálních hádanek však nejsou vhodné pro děti. Ovšem tato hádanka je zábavná jak pro dospělé, tak pro děti. Na obrázku je zobrazeno stádo ovcí pasoucí se na poli s trávou, ale někde mezi nimi je ukrytý vlk. Úkolem této hádanky je najít skrytého vlka a to ideálně za méně, než 7 sekund. Přestože řešit optické iluze a klamy může být zábava, také to otestuje pozorovací schopnost a potrénuje mozek.

vlci, test

Pouze lidé s IQ vyšším než 112 dokáží spočítat, kolik vlků se nachází na obrázku

Našli jste vlka na obrázku za 7 vteřin?

Je známo, že časový pres mozku nevyhovuje a ve většině případů tak nefunguje, jak by měl. Proto jsou otické iluze a klamy, které musíte vyřešit za krátký čas dobrým způsobem, jak mozek trénovat k výkonům v časové tísni. Pokud jste však nenašli vlka mezi stádem ovcí, je zde řešení. Vlk je schovaný v pravé části obrázku. Pokud se zadíváte na tvář ovce napravo, jistě ho zahlédnete. Šedá kůže, ocas, nohy, nos a oči vlka jsou ukryté pod ovčí vlnou.

test vlk mezi ovcemi
Fotografie: CanvaPhotos

Tyto vizuální hádanky mohou být dobrou zábavou pro celou rodinu. Lze i uspořádat soutěž o to, kdo hádanku vyřeší za nejrychlejší čas a navíc hádanky stimulují mozek nejen dětí. Takže pokud jste našli vlka pod ovčí vlnou za méně, než 7 vteřin, máte jistě velmi dobré pozorovací schopnosti a jste schopni rychlé reakce. Pokud jste ho nenašli nebo vám to trvalo déle, nevadí. Díky těmto optickým iluzím se lze snadno stimulovat k lepším výkonům.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]