Vizuální test správné funkčnosti mozku: Odlišnou kačenku od ostatních zatím do 12 vteřin skoro nikdo nenašel

rozdílné kačenky
Fotografie: CanvaPhotos

Otestujte své pozorovací schopnosti a citlivost na detail a odhalte obrázek kačenky, který se od ostatních liší. Jen opravdu bystrý pozorovatel dokáže tento úkol splnit.

Hlavolamy a vizuální testy jsou zábavnou formou, jak otestovat některé své vlastnosti a dovednosti. Různé obrázky jsou upraveny tak, aby vytvořily optickou iluzi, která má za úkol obelstít váš mozek. Některé druhy iluzí nebo hlavolamů se dokonce používají k výpočtu IQ. Zjistěte, jaký jste pozorovatel a pusťte se do tohoto jednoduchého obrázkového testu.

Vliv optických iluzí

Pomocí logických her, optických iluzí a hlavolamů lze trénovat paměť a zlepšovat kognitivní funkce. To může vést k rychlejšímu myšlení a analýze přijatých vjemů. Díky tomu pro vás bude postupně snazší podobné úkoly vyřešit. Dokonce tímto cvičením snadno snížíte úroveň stresu a zvýšíte svou míru sebevědomí. Pravidelným tréninkem navíc předejdete snížení mozkové aktivity v pozdějším věku.

Kdy se optické iluze využívají

Nejčastěji bývají optické klamy, hlavolamy a iluze využívány za účelem vzdělávání. Studentům pomáhají s rozvojem kritického myšlení a schopností řešit problémy. U malých dětí poslouží ke stimulaci kognitivního vývoje, zlepšuje jejich pozorovací schopnosti a paměť. V oblasti terapie jsou skvělým nástroj k procvičování mozkových funkcích po některých prodělaných nemocích nebo zraněních. V poslední době však slouží především jako zdroj zábavy.

Fotografie: CanvaPhotos

Najděte odlišný obrázek

Prohlédněte si pozorně obrázek s kačenkami a zkuste odhalit tu, která se od ostatních liší. Soustřeďte všechnu svou pozornost a nenechte se ošálit. Opravdu bystří lidé dokáží tento úkol poměrně rychle splnit. Pokud si jej chcete ještě trochu ztížit, stanovte si pro něj časový limit několika vteřin. Takto poznáte, jak dobře nebo špatně dokážete pracovat pod tlakem.

sníh krajina liška

Optická iluze, na níž jsou ukrytí jezdci na koních, dokáže zamotat hlavu. Kolik jich najdete?

rozdílná kačenka
Fotografie: CanvaPhotos

Kde je jiná kačenka

Podařilo se vám najít odlišnou kačenku? Výborně! Jste opravdu nadaným pozorovatelem a dokážete rychle vyhodnocovat vizuální podněty. Pokud se vám odlišný obrázek najít nepodařilo, podívejte se přesně na druhou řadu odspodu a čtvrtý sloupec zleva. Přesně tam se nachází kačenka s jinou barvou zobáku. Rovnou se pusťte do dalšího úkolu a uvidíte, že za chvíli pro vás bude hračka podobná cvičení vyřešit.

Zdroj: Barlettaweb

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]