Pokud najdete jediného zázvorového vetřelce, můžete se chlubit schopnostmi, které nemá 97 % lidí

test zázvor
Fotografie: Coneff

Pojďte si procvičit vás postřeh a pozorovací schopnosti. Tento úkol vůbec není jednoduchý. Jen ti s nejlepším postřehem ho zvládnou vyřešit do 15 vteřin.

Optické hádanky jsou skvělou zábavnou formou, jak procvičit a trochu potrápit mozek. Mezi spoustou zdánlivě stejných obrazců najděte ten, který se od těch ostatních liší v malém detailu. Pro netrénovaný mozek to rozhodně není nic jednoduchého. Optické iluze totiž vynikají tím, že je mozek interpretuje jinak, než jaké jsou ve skutečnosti. Pravidelným tréninkem se však dají posilovat různé kognitivní funkce a časem vám takové výzvy nebudou dělat větší problémy.

Najděte odlišný kousek zázvoru do 15 vteřin

Tak pojďme na to. Připravte si stopky a podívejte se na následující obrázek. Najdete na něm hned několik řad a sloupců, ve kterých jsou vyskládané úplně stejně kousky kořene zázvoru. Ovšem jeden z nich se od ostatních liší. Odhalit ho do časového limitu zvládnou opravdu jen ti s nejlepším postřehem. Zkusíte tento odlišný kousek najít do 15 vteřin? Určitě to nevzdávejte ani po uplynutí časového limitu.

test zázvor
Fotografie: Coneff
hádanka kočka zadání

Kočka je v této nadlidsky těžké hádance tak dobře schovaná, že sám autor už si nepamatuje, kam ji umístil

Podařilo se vám tuto drobnou odlišnost najít? Pokud ano, pak gratulujeme, vaše schopnosti jsou obdivuhodné. Pokud jste se do limitu nevešli, ale odhalili jste tento drobný detail, i to je skvělá práce. Optické iluze a hádanky mají vždy za úkol zmást náš mozek. Jsou navržené tak, aby na první pohled nebylo odhaleno to, co je skryto a pochopit záludnost konkrétní optické iluze může trvat dlouho.

Optické výzvy zlepšují kognitivní schopnosti

Pokud se chcete nechat podat, podívejte se na obrázek níže, kde najdete řešení. Vidíte ten malý rozdíl? Zázvor se neliší tvarem, ale svým vnitřním šrafováním, které je méně výrazné, než u ostatních. Někdy tedy záleží i na tom, jakou strategii při řešení optických iluzí zvolíte, Můžete nechat mozek, aby se soustředil na tvar, barvu nebo jiné detaily. Na obrázek se však dá také dívat komplexně jako na celek. Rozdíl tímto způsobem najdete nejrychleji, ale vyžaduje to trénink a časté řešení podobných hádanek.

test zázvor řešení
Fotografie: Coneff

Můžete se hned pustit i do řešení dalších podobných úkolů, kterých je tu pro vás připravena velká spousta. Zábavnou formou můžete zlepšit některé vaše kognitivní funkce jako je koncentrace nebo logické myšlení. Řešení podobných hádanek také podporuje vaše kreativní myšlení, protože vás nutí dívat se na věci novým způsobem. To se může přenést do vašeho běžného života v podobě nových nápadů.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]