Teď se raději soustřeďte. Stejnobarevný vetřelec nenechá váš zrak klidným. Najde ho jen TOP 1 % lidí

opticka-iluze-spongebob-nahledovy-obrazek
Fotografie: Cronica

Optická iluze, která vyžaduje nalezení Sponge Boba mezi postavičkami Tweety, se stala jednou z nejnáročnějších a nejdiskutovanějších výzev.

V posledních měsících se na sociálních sítích staly velmi populární optické výzvy. A není se čemu divit, jsou to zábavné a interaktivní způsoby, jak otestovat naši pozornost, vizuální vnímání a schopnost rozlišovat detaily. Jedna z těch nejnáročnějších a nejdiskutovanějších výzev je spojena s oblíbenou postavou Sponge Boba. Tento zrakový test vám pocuchá nervy.

Zákeřná výzva

Tahle optická iluze představuje obrovskou výzvu, protože se v ní Sponge Bob skrývá mezi množstvím postaviček Tweety. Podle tvůrců hádanky dokáže tento úkol splnit pouze 10 % lidí, což znamená skutečnou výzvu pro fanoušky Sponge Boba. Na první pohled se to může zdát snadné, ale opakování postav a jejich podobnost ztěžují úkol. Obě postavičky jsou totiž žluté. Zvládnete ho najít do 10 vteřin?

Pokud chcete úspěšně najít Sponge Boba, musíte se především soustředit na střed ilustrace, dýchat a pečlivě si prohlédnout každou část obrázku. Nesmíte vynechat, byť jen nepatrný kousek obrázku. Jste odkázáni pátrat po malých detailech. Musíte umět rozpoznat drobné rozdílné prvky. Tak jak jste dopadli? Podařilo se vám ho najít za 10 sekund? Potom patříte mezi 10 % nejlepších.

hádanka spongebob
Fotografie: Cronica

Kde se schovává?

Téměř nikdo neuspěl při tomto úkolu, a tak je možné, že ani vám se nepodařilo najít Sponge Boba na první pokus. Nezoufejte však, tento úkol je opravdu obtížný. Jestliže budete pravidelně trénovat své oči a mysl podobnými hádankami, i vy brzo můžete patřit mezi těch 10 %. Váš mozek se učí s každou výzvou a zlepšuje se. Nyní si odkryjeme správné řešení. Sponge Bob se skrývá v levém horním rohu obrázku.

rozdíly kůň

Mozek vs. zapeklitá hádanka: Pouze skutečně bystré smysly dokážou najít 3 rozdíly během 30 sekund

opticka-iluze-spongebob-reseni
Fotografie: Cronica

Pocit uspokojení a radosti, který přichází, když najdeme správné řešení, nám dodává pozitivní emocionální zážitek a motivaci pokračovat v dalším rozvíjení našich kognitivních schopností. Tyto hádanky využívají iluzorních efektů, abychom zkoušeli naši schopnost vnímat a rozpoznávat obrazy, tvary a vzorce. Zábavný způsob, jak otestovat naši způsobilost k řešení vizuálních výzev, nemyslíte?

Zdroj: Cronica

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]