Optická iluze pro velmi nadané jedince. Dokážete odhalit skrytý obraz do 11 vteřin?

pruhy iluze
Fotogorafie: Depositphotos

Otestujte své pozorovací schopnosti a smysl pro detail a vyzkoušejte tento jednoduchý zrakový test. Jen opravdový génius dokáže do 11 vteřin najít na obrázku skryté zvíře.

Optické iluze jsou vynikajícím prostředkem, kterým můžete snadno otestovat vlastní schopnosti a dovednosti. Za kontrastními černými a bílými čárami je ukryto zvíře, které dokáže odhalit jen hrstka opravdu nadaných a vnímavých jedinců. Prohlédněte si pozorně tento obrázek, napněte všechny smysly  a najděte za pár sekund skryté zvíře.

Otestuje svůj mozek

Tento kontrastní obrázek vytváří iluzi, která má za úkol odvést vaši pozornost od skrytého obrázku zvířete. Vaším úkolem identifikovat, o které zvíře se jedná, a to do limitu 11 vteřin. Pokud se vám tento obtížný úkol podaří včas splnit, patříte mezi lidi s velmi vysokým IQ. Jeho přesnou hodnotu však můžete přesněji určit podle speciálních testů.

Jak odhalit skryté zvíře

Jestli se vám ani po uplynutí časového limitu nepodařilo identitu skrytého zvířete odhalit, vyzkoušejte tento jednoduchý trik. Přimhouřete oči a začněte posouvat obrazovku nahoru a dolů. Tyto pohyby vám pomohou rozklíčovat obrys zvířete ukrytého za kontrastními pruhy a pro váš mozek bude jednodušší vyhodnotit, co vidí.

skrytý obrázek
Fotogorafie: Depositphotos

Řešení zrakového testu

Pokud jste dokázali identitu zvířete odhalit do stanoveného časového limitu a bez pomoci, můžete na sebe být právem pyšní. Za pruhy se ve skutečnosti ukrývá obrys žáby. V případě, že jste včas nebo bez pomoci žábu neodhalili, nemusíte zoufat. Tyto dovednosti, stejně jako kterékoliv jiné, můžete postupem času vytrénovat. Stačí pravidelně věnovat pár minut denně podobným cvičením, zrakovým testům a optickým iluzím a za pár dní pocítíte rozdíl na vlastní kůži

optický klam, skryté zvíře

Jen 30 % lidí dokáže odhalit, co se skrývá na obrázku. Otestujte své vnímání unikátním zrakovým testem

optická iluze, žába
Fotogorafie: Depositphotos

Nově nabyté dovednosti a schopnosti využijete také při řešení každodenních problémů i složitých komplikací. Dokonce tím můžete probudit i svou kreativitu a fantazii, díky kterým bude váš život mnohem bohatší a možná i jednodušší. Pusťte se do dalších zrakových testů a začněte na svém procesu zlepšení pracovat ještě dnes.

Zdroj: BrightSide

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]