Jediná čára dělá z rozdílného čísla výzvu i pro ty nejbystřejší myslitele v Česku. Máte 12 sekund

hádanka číslo 18
Fotografie: Freshers Live

Ponořte se do fascinujícího světa optických iluzí, které zpochybňují, jak náš mozek vnímá skutečnost. Nechte se vyzvat a najděte správnou odpověď.

Optické iluze představují zajímavý fenomén, který nás uchvacuje a zpochybňuje, jak náš mozek vnímá svět. Kognitivní, psychologické, i fyzické klamy nebo měnící se tvary jsou fascinující výzvou pro naši mysl. Studie naznačují, že čím složitější iluze zvládneme, tím moudřejšími se stáváme.

Okno do tajemného světa lidské mysli

Optické iluze dokazují, že naše vnímání skutečnosti je produktem našeho vlastního mozku, který vytváří svou vlastní realitu. Každá z těchto iluzí je jako okno do složitého a fascinujícího světa naší mysli. Kouzlo optických iluzí spočívá v tom, že nás často vedou k pochybnostem ohledně toho, co skutečně vidíme. Náš mozek se snaží pochopit složité vizuální podněty a vytvořit smysluplný obraz.

hádanka číslo 18
Fotografie: Freshers Live

V některých případech nás však může přelstít a způsobit, že vidíme něco, co ve skutečnosti není. Optické iluze mají také další účel. Kromě toho, že nás baví a fascinují, mohou mít také praktické využití v různých oborech. V medicíně se například využívají k diagnostice a léčbě očních poruch. Zároveň nám optické iluze připomínají, že lidská mysl je stále tajemstvím a že se o ní mnoho věcí stále dozvídáme.

Obtížná výzva

Pokud si chcete jednu takovou optickou hádanku vyzkoušet, tak jste tu správně. Když se podíváte na obrázek, vidíte samé číslovky 10, které mají nulu se šikmou čárkou uprostřed, takže trochu připomínají číslo 18. Vy ale musíte mezi nimi najít pravé číslo 18. K tomu všemu jste však omezeni časovým limitem, a to pouhých 12 sekund. Troufnete si na tuhle obtížnou výzvu?

hádanka 18 řešení
Fotografie: Freshers Live
plná louka ovcí

Vizuální hádanka, která prověří vaše IQ: Kdo zvládne najít vlka mezi stádem ovcí do 7 vteřin má IQ nad 110

Na obrázku výše je zobrazeno správné řešení. Našli jste? Vědci tvrdí, že jen 2 % lidí dokáží najít číslo 18 mezi čísly 10. Takže pokud jste mezi nimi, tak si můžete zatleskat, disponujete opravdu vynikajícím zrakem. Pokud jste byli neúspěšní, tak nesmutněte. Abyste dokázali najít odpověď za tak krátký čas, musíte mít trénovanou mysl. Takže neváhejte zkoušet další podobné výzvy.

Zdroj: Freshers Live

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]