Jen 30 % lidí dokáže odhalit, co se skrývá na obrázku. Otestujte své vnímání unikátním zrakovým testem

optický klam, skryté zvíře
Fotografie: CanvaPhotos

Otestuje svou vlastní vnímavost a zaměřte pozornost na obrázek. Pouhých 30 % lidí dokáže spatřit fotografii v obrázku ukrytou. Soustřeďte se na čáry a prohlédněte tento optický klam.

Pomocí vizuálních testů si můžete ověřit, nakolik jste vnímaví vůči zrakovým podnětům. Trénováním zrakových a pozorovacích schopností můžete nejen tyto schopnosti rozvíjet, ale také zlepšovat schopnost analýzy. Mnohem snadněji tak budete moci odhalit různé detaily a nedostatky nebo si poradit s kdejakým problémem díky nápaditým řešením.

Řešení odhalí jen ti nejpozornější

Obrázkem níže si můžete otestovat vlastní soustředění a vnímavost. Jen při plném soustředění dokážete prohlédnout optický klam a odhalit skrytý obrázek. Abyste tímto zrakovým testem úspěšně prošli, musíte do 3 vteřin najít ukryté zvíře. Přestože se může zdát tento úkol velmi snadný, ve skutečnosti jej dokáže úspěšně složit pouze 30 % lidí. Zaměřte tedy všechnu svou pozornost na tento obrázek.

Odhalte správný výsledek

Jen 2 lidé ze 30 dokáží během 3 sekund odhalit správný výsledek. A tedy, že se na obrázku ukrývá hlava lva. Pokud se vám podařilo optický klam prohlédnout, patříte mezi ty extrémně vnímavé jedince. Doba, za kterou jste tento úkol dokázali vyřešit, může prozradit pár detailů o vaší osobnosti. Co o vás vypoví tento zrakový test?

hlava lva v pruzích
Fotografie: CanvaPhotos

Pokud jste zvíře našli do 3 vteřin

Tento výsledek o vás prozrazuje, že se řadíte mezi nadprůměrné analytiky, kteří i při každodenních činností vyhodnocují sebemenší detaily. Žádné odchylky, nedokonalosti ani drobné detaily neuniknou vašemu pozorování. Při jednání s lidmi býváte velmi opatrní a ostražití. I v případě, že vám zdánlivě nehrozí žádné nebezpečí ani konflikt. Jste spokojení, pokud můžete o předmětu zájmu získat veškeré potřebné informace.

Pokud vám úkol trval déle než 3 vteřiny

Jestliže vám řešení úkolu zabralo více času znamená to, že dokážete svou pozornost i úsilí soustředit, když se vám to hodí. Příliš často se to ale neděje, proto své schopnosti nemáte natolik vypilované. Jakmile vás však něco zaujme, věnujete všechen čas i pozornost, abyste odhalili vše potřebné. Pokud nejste k výkonu činnosti dostatečně motivovaní, brzy ztrácíte zájem a vaše jednání v těchto záležitostech výrazně ochabuje.

Pokud jste hledání vzdali

Toto jednání vypovídá o vaší špatné schopnosti soustředit se. Často se vám může stávat, že prošvihnete skvělou příležitost, protože nejste plně soustředěni a ukotveni v přítomném okamžiku. Místo toho jste roztěkaní nebo myšlenkami lítáte někde mimo. Podobnými úkoly a cvičeními však můžete svou pozornost usměrnit a schopnost soustředění výrazně vylepšit.

Zdroj: Brightside

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]