Schovaná loď – vetřelec čeká na odhalení pouhých 10 sekund. V prvním testu ji našlo 2 % zúčastněných

hádanka loď
Fotografie: Freshers Live

Vyzkoušejte své pozorovací dovednosti s touto optickou iluzí. Dokážete najít odlišnou loď mezi obrázky za pouhých 10 sekund? Stimulujte svou kreativitu.

Lidé s bystrým zrakem mohou v této optické iluzi najít skrytou odlišnou loď. Tato výzva může otestovat váš IQ a zrakové schopnosti a přináší mnoho výhod pro vaši mentální aktivituPravidelné procvičování optických iluzí posiluje vaše pozorovací schopnosti a trénuje mozek k lepšímu zaměření a rozlišování detailů. To napomáhá zlepšení kognitivních funkcí a podporuje rychlejší a přesnější rozhodování.  

Nespočet druhů iluzí 

V dnešní době jsou optické hádanky všude na sociálních sítích a při jejich řešení se lidé škrábou na hlavě. Pravidelné procvičování optických iluzí má váš mozek trochu procvičit a přináší podstatné výhody, jako je zlepšení vaší schopnosti soustředit se a pozorovat detaily. Kromě toho pomáhá při růstu informovanějšího intelektu.  

hádanka loď
Fotografie: Freshers Live

Existuje mnoho různých typů optických iluzí. Mezi ně patří třeba geometrické iluze, které zahrnují geometrické tvary, u kterých se zdá, že mění velikost a tvar v závislosti na svém okolí. Dále i nejednoznačné iluze, které lze vidět více než jedním způsobem a mozek si musí vybrat mezi různými interpretacemi. Pak se ještě můžete setkat s pohybovými, barevnými, hmatovými nebo kognitivními iluzemi.

skrytí vojáci

Optická iluze pořádně otestuje vaše IQ. Pouze 1% lidí dokáže najít 4 vojáky na obrázku do 21 vteřin

Najděte loď, která se liší 

Nyní je čas vyzkoušet své pozorovací schopnosti. Najděte loď, která se liší od ostatních za pouhých 10 sekund. Myslíte si, že na to máte? Pozorně si prohlédněte obrázek a soustřeďte se. Hlavně se nevzdávejte, čas vám běží. Málokdo je schopný tu loď najít, takže pokud uspějete, máte opravdu bystrý zrak. Důležité je soustředění. Už vám uběhl čas? Jak jste dopadli? Nyní se můžete podívat na správné řešení. 

hádanka loď řešení
Fotografie: Freshers Live

Gratulujeme, pokud jste našli loď, která se liší. Pokud se vám stále nedaří najít řešení, nezoufejte a zkoušejte to dál, i když vám časový limit už dávno vypršel. Není to žádná ostuda. Nejhorší je vzdát se. To rozhodně nedělejte, jinak nikdy nebudete mezi těmi s bystrým zrakem. Nikdy si vaše schopnosti dostatečně nevytrénujete, a to by byla škoda, nemyslíte? Řešení takových optických iluzí přináší mnoho výhod, i když se vám zrovna nepodaří najít odpověď.   

Zdroj: Freshers Live

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]