Optická iluze pořádně otestuje vaše IQ. Pouze 1% lidí dokáže najít 4 vojáky na obrázku do 21 vteřin

skrytí vojáci
Fotografie: CanvaPhotos

Optické klamy, iluze a testování IQ se v poslední době těší velké oblibě. Pomocí tohoto testu můžete otestovat vlastní inteligenci a pozorovací schopnosti. Najděte včas skryté vojáky.

Díky optickým iluzím můžete vidět věci odlišně, než jaké ve skutečnosti jsou. Pomocí geometrických tvarů, kontrastů nebo barev můžete odlišně vyhodnotit to, co vaše oči vidí. Nebo naopak převezme kontrolu mozek a dokreslí si realitu tak, jak předpokládá, že by měla být. Podívejte se pozorně na obrázek vojáka a zkuste najít jeho 4 kumpány dříve, než vám vyprší čas.

Otestujte své IQ

Existuje mnoho druhů optických iluzí, které mají za úkol vás zmást. Často vás donutí zpochybnit vnímání věcí, obrazů nebo vjemů. Běžně se tyto testy využívají v oblasti psychoanalýzy, která odhaluje odlišnosti při vnímání lidí. Různé úhly pohledu mohou vzbudit u lidí různé dojmy, díky kterým jsou schopni určité vjemy odlišně vyhodnotit. Dokonalým příkladem může být tento starý obrázek vojáka, kde se skrývají další 4 spolubojovníci.

Pouze 1% lidí uspěje

Tento obrázek vás vyzývá, abyste odhalili další čtyři ukryté vojáky. Pomocí tohoto úkolu můžete snadno otestovat své kognitivní schopnosti a IQ. Jen opravdu bystří a inteligentní lidé jsou schopni tento test v časovém limitu splnit. Soustřeďte se na obrázek a zbystřete všechny smysly. Zapněte si stopky a snažte se najít zbylé 4 bojovníky.

skrytý voják, zadání
Fotografie: CanvaPhotos

Jak vojáky najít

Pokud se vám podařilo další skryté postavy najít, můžete na sebe být právem pyšní. Patříte mezi velmi výjimečné jedince. Jestli doteď hledáte, vyzkoušejte tento jednoduchý trik a převraťte obrázek vzhůru nohama. Takto by pro vás mělo být snadné skryté obrazy rozeznat a najít. Zaměřte svou pozornost a rozpoznejte jednotlivé tváře.

opticka-iluze-pandy-nahledovy-obrazek

Vizuální hádnka, na které 95 % lidí doslova pohoří! Najdete skrytý fotbalový míč mezi pandami za 7 sekund?

skrytý voják, řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Kde se vojáci ukrývají

Jeden z mužů se nachází na rukávu hlavního vojáka. Další dvě tváře najdete na horní a spodní skále a poslední najdete ukrytou na stromě. V případě, že se vám nepodařilo úkol splnit, můžete své dovednosti podobnými cvičeními vytrénovat. Brzy se naučíte snadněji rozeznávat optické iluze, a dokonce posílíte své kreativní schopnosti a fantazii. Obojí pak můžete využít při řešení různých problémů a komplikací.

Zdroj: Jagranjosh

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]