Vizuální hádnka, na které 95 % lidí doslova pohoří! Najdete skrytý fotbalový míč mezi pandami za 7 sekund?

opticka-iluze-pandy-nahledovy-obrazek
Fotografie: CanvaPhotos

Hledání skrytého fotbalového míče mezi pandami na obrázku je výzvou, kterou zvládne jen 9 z 10 lidí během sedmi sekund. 

Zrakové testy se staly v poslední době velmi populární formou zábavy na sociálních sítích. Lidé hledají různé optické výzvy a úkoly, které je podněcují, aby testovali jejich schopnosti.Pozorování těchto iluzí nám může přinášet zábavu, ale mají také velký význam v oblasti kognitivní psychologie, protože nám pomáhají porozumět tomu, jak náš mozek zpracovává a interpretuje vizuální informace. 

Hledání skrytého objektu 

Tato nedávno zveřejněná konkrétní optická iluze vyvolala obrovskou odezvu a rozruch na sociálních sítích. Lidé usilovali o nalezení míče, ale pro většinu z nich to bylo náročné. Odhaduje se, že jen jedna osoba z deseti dokáže najít míč během pouhých sedmi sekund. Troufnete si na tuto výzvu i vy? Je příhodné řešit hádanku s čistou a otevřenou myslí, zvýšíte tak své šance na úspěch. 

Obrázek ukazuje skupinu pand, které jsou rozmístěny v zajímavém vzoru. Mezi nimi je skryt fotbalový míč, který je těžké rozeznat vzhledem k podobnosti jeho tvaru a barvy s pandami. Přestože se jedná o zdánlivě jednoduchý úkol, který by měl být snadno splnitelný, skutečnost ale je, že pozornost a schopnost koncentrace na detaily jsou zde klíčové. Jak jste si poradili vy? Našli jste míč do 7 vteřin?  

opticka-iluze-pandy
Fotografie: CanvaPhotos

Kde se míč schovává? 

Pokud se vám podařilo nalézt skrytý míč do 7 sekund, pak vám gratuluji. Patříte mezi skutečně vnímavé jedince. Pokud jste však nedosáhli úspěchu, je důležité si uvědomit, že tyto výzvy především slouží k zábavě a pobavení. Tak nesmutněte a zkoušejte dál. Je to normální, jelikož tyto výzvy vyžadují hodně času a trpělivosti k jejich vyřešení. Nyní si ukážeme správné řešení.

kuře a slepice

Pouze opravdový génius dokáže na obrázku slepice a kuřete najít 5 rozdílu do 30 vteřin

opticka-iluze-pandy-reseni
Fotografie: CanvaPhotos

Zábava založená na vizuálních hádankách a výzvách se stala významnou součástí online komunity. Optické iluze se používají i ve vědeckých experimentech ke studiu mentálních procesů, jako je vnímání, pozornost, paměť a rozhodování. Hádanky s obrázky mohou také sloužit ve školách nebo jiných vzdělávacích prostředích k pomoci studentům ve vývoji kritického myšlení a schopnosti řešit problémy.

Zdroj: Barlettaweb

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]