Jeden motýl vetřelec mezi ostatní nepatří. Zapeklitou hádanku nevyřeší ani většina vysokoškolských studentů

motýli
Fotografie: Fresherslive

Najděte odlišného motýla na obrázku za 12 sekund. Optické iluze vás zavedou do světa fascinujících vizuálních triků, které vás naučí lépe vnímat detaily a prověří vaši pozornost.

Optické iluze, přesněji označované jako zrakové iluze, zahrnují klamání oka. Díky uspořádání obrázků, vlivu barev, vlivu světelného zdroje nebo jiných proměnných lze zaznamenat širokou škálu klamavých vizuálních efektů. Optické klamy existovaly již od dob starých Řeků. Řekové začlenili optické triky do svých uměleckých děl a architektury. Psychologicky mají lidé sklon divně si užívat pohled na optické iluze.

Okno do tajemství vnímání

Tyto záhadné vizuální triky nám často připomínají, že skutečnost, kterou vnímáme, není vždy tak jednoznačná, jak by se mohlo zdát. Každá optická iluze představuje novou výzvu, která nás povzbuzuje prověřit svou pozornost, vnímání a schopnost vnímat detaily.

motýli
Fotografie: Fresherslive

„V mé rodině jsme si vytvořili vlastní režim optické výzvy s dědou. Pro nás to nejsou jen iluze na obrázcích, jsou to okna do vzpomínek a rodinných příběhů, “ sdělil Martin K. z Mikulova.

Test had

Tato hadí hádanka potrápila i vysokoškolské studenty. Pouze 10 lidí z celé univerzity dokázalo uspět

Když se zapojíte do řešení těchto iluzí, procházíte mentálním cvičením, které vám umožní lépe porozumět složitým aspektům vnímání a smyslového vjemu. Prozkoumání světa optických iluzí je zábavným a poučným dobrodružstvím, které nám dává příležitost nahlédnout do tajemství lidského vnímání.

Najděte motýla

Před vámi je obrázek s motýli, kteří vypadají stejně. Je mezi nimi však jeden, který se nějakým způsobem od těch ostatních liší. Najděte ho, než vám vyprší časový limit 12 sekund. Po vypršení času najdete správné řešení níže. Připraveni? Čas začíná právě teď.

Test motýl řešení
Fotografie: Fresherslive

Čas vypršel! Pokud jste nalezli odlišného motýla mezi těmito zdánlivě identickými, pak si zasloužíte uznání za svou pozornost k detailům a rychlé pozorovací schopnosti. Gratulujeme vám! Pokud jste tentokrát motýla nenašli, nezoufejte. Každý pokus se počítá a posouvá vás vpřed.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]