Rozdílný ananas najde v tomto zapeklitém chaosu jen 0,5 % lidí. Na jediný detail máte 10 vteřin

ananas rozdíl
Fotografie: Fresherslive

Vyzkoušejte tímto jednoduchým vizuálním testem, jaké jsou vaše pozorovací a analytické schopnosti a najděte jedinou nesrovnalost dříve, než vám vyprší čas.

Zrakové testy, optické klamy a obrázkové hlavolamy jsou oblíbenou formou zábavy a zároveň způsob, jakým trénovat vlastní myšlení. Pomocí podobných úkolů můžete snadno vylepšit své vnímání, vyhodnocování vjemů, schopnost se soustředit a dosáhnout vytyčeného cíle v krátkém časovém úseku. Jen opravdu bystří lidé si dokáží s tímto úkolem poradit.

Pozitivní účinky hlavolamů

Jakákoliv hra, při které namáháte mozek a vystavujete se namáhavému myšlení, může vést k zlepšení vašich kognitivních funkcí. To oceníte především, pokud máte problémy se soustředěním nebo řešením problémových situací a konfliktů. Bystrá mysl je skvělým pomocníkem v pracovním i běžném životě. Díky těmto úkolům můžete vytrénovat své myšlení, aby bylo rychlejší a snadněji nalezlo i kreativní způsoby řešení.

Kromě přímého vlivu na vaše logické myšlení mají mozkové hry také vliv na vaše sebevědomí a úroveň stresu. Překonáváním těchto mentálních překážek váš pocit sebehodnoty roste a s každým dalším splněným testem se může taky snižovat úroveň vašeho stresu. Touto zábavnou formou můžete snadno vylepšit své dovednosti a zapracovat i na svých duševních rezervách. Pusťte se do jejich řešení a objevte své skryté schopnosti.

Fotografie: Fresherslive

Využívání hlavolamů v praxi

Nejčastěji se obrázkové testy a hádanky využívají jako forma zábavné činnosti. Mohou však mít vzdělávací účely, na podporu rozvoje kritického myšlení, dovednosti vizuálního zpracování přijatých informací a schopnosti řešit obtížné problémy kreativní cestou. V lékařství slouží jako forma terapie po mozkových úrazech nebo onemocněních a soukromé firmy je využívají při obsazování některých pracovních pozic, aby otestovali schopnosti uchazečů o dané místo.

Najděte lišící se obrázek

Vaším úkolem je v tomto případě najít mezi množstvím stejných ananasů jeden, který se od ostatním nepatrně liší. Pokud se vám zdá toto cvičení příliš snadné, stanovte si pro jeho splnění limit 10 vteřin. Bystří a citliví lidé dokáží tento úkol bez problémů do stanoveného limitu splnit. Tím navíc otestujete, jak dobře nebo špatně pracujete pod tlakem.

test bobule hroch

Třešňová hledačka vás zaměstná alespoň na 15 vteřin. Pokud ji vyřešíte rychleji, můžete jásat

ananas rozdíl řešení
Fotografie: Fresherslive

Kde se ananas nachází

Pokud se vám podařilo odlišný ananas najít ve stanoveném čase, patříte mezi opravdu bystré hlavičky. Jestli vám jeho hledání zabralo více času, nemusíte zoufat. Stačí pár podobných cvičení a řešení těchto úkolů pro vás bude brzy hračkou. V případě, že se vám ananas nepodařilo vůbec najít, podívejte se pozorně na prostřední řádek, první sloupec zprava a pusťte se rovnou do dalšího zrakového testu. Jejich pravidelným procvičováním tyto schopnosti brzy vypilujete.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]