S touto logickou hádankou si vysokoškoláci lámali hlavu dlouhé roky. Jediné správné řešení všechny udivilo

hádanka hodinky
Fotografie: BrightSide

Na tomto obrázku dámské ruky je něco, co logicky nesedí. Odhalte tuto malou chybu do 12 vteřin a dostanete se mezi 3 % lidí, kteří tuto hádanku vyřeší.

Při řešení nejrůznějších hádanek a hlavolamů musíte zapojit kreativní myšlení, abyste mohli zadaný úkol vyřešit. V této výzvě máte za úkol rychle odhalit chybu, která se do obrázku vloudila. Navíc na to máte šibeniční čas 12 vteřin. Zvládnete to? Procvičte si zábavnou formou váš postřeh a logické uvažování. Uvidíte, že pravidelné luštění podobných hádanek se pozitivně odrazí i ve vašem každodenním životě.

Na obrázek se vloudila logická chyba

Dobře si prohlédněte obrázek s dámskou rukou. Na první pohled na něm není možná nic tak zvláštního. Vloudila se sem však jedna malá chybička a vaším úkolem je, ji odhalit. Máte na to jen 12 vteřin, ale nebojte, pokud vám limit nebude stačit, přemýšlejte dál. I samotně vyřešení hádanky se cení. Zdaleka ne každý totiž přijde na to, co je na obrázku špatně. Tak si vezměte stopky a pojďte na to.

hádanka hodinky
Fotografie: BrightSide
hádanka orel

Skrytý orel je pouhým okem téměř neodhalitelný. Do 12 vteřin si ho všimne jen 2 % lidí. Ostatní nemají šanci

Napadlo vás v čem spočívá záludnost této hádanky? Pokud stále váháte a nejste si jisti, zkuste ještě jednou zapřemýšlet. Třeba to půjde s touto nápovědou: chybička se týká náramkových hodinek. Už vám došlo, co je tu špatně? Možná vás nejprve napadly dva prstýnky na jednom prstě a ještě ke všemu na prostředníčku. Není to možná tak obvyklé, ale řešení hádanky to není. Mohlo vás také napadnout, že hodinky jsou na pravé ruce, ačkoliv většina lidí je nosí na levé. Ani to však není správná odpověď.

Řešení je v malém detailu, kterého si každý nevšimne

Na obrázku níže se můžete podívat na řešení. Chyba se skutečně nachází na náramkových hodinkách. Konkrétně se jedná o seřizovací kolečko, které je na hodinkách vždy na pravé straně, zatímco na obrázku je nakreslené na levé straně. Dokázali jste odhalit tento drobný detail? Kromě dobrých pozorovacích schopností bylo v této hádance nutné zapojit i logické uvažování. Pokud jste měli pravdu a ještě to stihli v limitu, pak si opravdu můžete gratulovat, protože jste mezi 3 % nejbystřejších.

hádanka hodinky řešení
Fotografie: BrightSide

Pokud vám tento detail unikl, určitě nebuďte smutní. Můžete si jít vyzkoušet další hádanky, ve kterých určitě uspějete. Kromě toho, že se pobavíte, posílíte i řadu kognitivních funkcí, což se pozitivně odrazí i ve vašem každodenním životě. Váš mozek bude bystřejší a řešení problémů pro něj bude hračkou. Bez pravidelného tréninku totiž náš mozek začne lenivět a ochabovat, stejně jako netrénované svaly na těle. Tak si na trénink mozkových funkcí udělejte vždy pár minut času, abyste ho vystavili nevšedním výzvám, které bude muset rozlousknout.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]