V optické iluze je šikovně skryto 10 zvířat. Dokážete je všechny najít za méně než 15 sekund?

optická iluze slon
Fotografie: CanvaPhotos

Cvičte svou schopnost rozpoznávat a interpretovat vizuální podněty s touto optickou výzvou! Zvládnete odhalit všech 10 skrytých zvířat za pouhých 15 vteřin?

Soustavným cvičením optických testů dokážeme posílit schopnost rozpoznávat a interpretovat různorodé vizuální podněty, což má pozitivní vliv na naši schopnost pozorování a rozlišování detailů ve svém okolí. Díky tomu se zdokonaluje naše schopnost odhalovat odlišnosti a hledat skryté vzorce. Cvičením optických testů stimulujeme naši kreativitu a logické myšlení, jelikož nás podněcuje k nalezení netradičních a neobvyklých řešení.

Dokážete je najít?

Pro tuto optickou výzvu je třeba, abyste aplikovali maximální koncentraci a zároveň využívali prostorovou inteligenci, protože odpověď zřejmě nebude přímo před vašimi nosy. Pouze 10 % lidí dokáže najít všechna zvířata za pouhých 15 vteřin. Bude jedním z nich? Tohle je zvlášť složitý oříšek. Pokuste se vyčistit svou hlavu od přebytečných myšlenek. Uklidněte svou mysl. Nádech, výdech. A pusťte se do toho!

Na první pohled se kresba jeví jako pouhá hora, stromy, řeka a nějaké kameny. Stihli jste najít všechna zvířata? Pak patříte mezi 10 % skutečně vnímavých jedinců. Umíte se soustředit na jednu věc a nic vás jen tak nevyvede z míry. Jestliže jste zatím neobjevili všechna zvířata, nemějte strach. Chce to trénink. Zkoušejte dál, hledejte, a hlavně se na to soustřeďte.

optický klam, skryté zvíře

Jen 30 % lidí dokáže odhalit, co se skrývá na obrázku. Otestujte své vnímání unikátním zrakovým testem

optická iluze slon
Fotografie: CanvaPhotos

Kde se skrývají?

opticka-iluze-skryta-zvirata-reseni
Fotografie: CanvaPhotos

Pokud stále nemáte řešení, zde je nápověda: slon, jelen a krokodýl jsou velmi blízko sebe. Pokud hledáte další nápovědy, husa je na koni. Na stromě sedí papoušek a býk, zatímco vlevo se nachází kuřák a kohout zaujímá nepravděpodobnou pozici. Zkuste se na obrázek dívat z jiných perspektiv. Přemýšlejte nekonvenčně. Nyní se podíváme na obrázek, který odkrývá řešení. Všechna zvířata máte přímo na očích!

Neuvěřitelné, že? Často se setkáváme s optickými iluzemi, které nám představují zdánlivě nesouvisející obrazy, ale skrze cvičení a opakovanou expozici se učíme hledat spojitosti a nalézat skryté vztahy mezi vizuálními prvky. Tím se také posiluje naše schopnost abstraktního myšlení a rozpoznávání složitých struktur. Není dobré při řešení používat zaběhlých postupů a představ, jak by daný objekt měl vypadat.

Zdroj: NewsRebeat

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]