Pouze dostatečně vyvinutá kombinace IQ a zdravého zraku vám umožní najít obě kočky do 6 sekund

2 kočky náhledový obrázek
Fotografie: NYTIMAS

Máte vysoké IQ a dokonalý zrak, pokud dokážete za méně než 6 vteřin najít dvě kočky. Hluboký zrak a ostrá pozornost jsou klíčové pro úspěch v této nejnovější vizuální výzvě.

Chlupaté kočky se v tomto nejnovějším hlavolamu skrývají na očích, a dělají, co mohou, aby zůstaly nespatřené. Tato nejnovější iluze jistě prověří váš zrak a kognitivní schopnosti, a i ti nejchytřejší a nejpozornější lidé to budou mít těžké. Řešení hádanek posiluje spojení mezi mozkovými buňkami, zlepšuje duševní rychlost a je účinným způsobem, jak zlepšit krátkodobou paměť, uvádí web Progress Lifeline.

Kočky na útěku

Zdá se, že tento snímek byl pořízen na veřejném prostranství, nebo na něčím dvoře, kde jen pobíhají dvě kočky. Přesto většinu obrazu zabírá několik holých a bezlistých stromů a ponurá obloha znesnadňuje vidět mnohem víc. Protože větve ztratily většinu listů, mysleli byste si, že snadno uvidíte dvě kočky schovávající se mezi stromy.

2 kočky
Fotografie: NYTIMAS
Hádanka pes

Pokud najdete odlišného psa v tomto obrázku, patříte mezi top 1 % řešitelů s IQ nad 144

„V hledání na optických iluzích objevuji, že mé oči často klamou, ale mé smysly se stále probouzí k novým záhadám. Je to cesta, kterou rád podnikám, když se snažím překonat to, co moje oči na první pohled vidí, “sdělil Petr M. z Humpolce.

Najděte kočky

Ale je to těžší, než si myslíte. V redakci jsme se tomu také divili, ale kočky jsou velice dobře schované. Je třeba, abyste zkoumali každý úhel obrazu a skutečně posouvali hranice svého vnímání. Pokud to uděláte, můžete najít dvě kočky. A pokud to dokážete za méně než 6 sekund, budete oficiálně považováni za osoby s vysokým IQ a dokonalým zrakem.

2 kočky řešení
Fotografie: NYTIMAS

Hádanky si hrají se slovy, čísly, tvary a logikou způsobem, který nás nutí odkrývat řešení, která skrývají, uvádí web Reader`s Digest. Pokud se vám podařilo obě kočky najít, tak gratulujeme. A pokud jste to udělali za méně než 6 vteřin, máte vysoké IQ a opravdu dobrý zrak. Pokud máte chuť vyzkoušet další hlavolamy, podívejte se na podobný článek, který jsme napsali na webu iEnigma.cz.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]