Většina lidí v tomto vizuálním klamu vidí pouze plameňáky. 4 % ale vidí skrytou pravdu

plameňáci jezero baletka
Fotografie: CanvaPhotos

Někteří lidé mohou přemýšlet nad tím, proč někteří vidí věci, kteří jiní nevidí nebo proč jednoduchý obrázek může tak přesvědčivě oklamat mysl. Tak totiž funguje svět optických iluzí.

Kdekdo by si mohl myslet, že je natolik pozorný, aby nikdy nebyl chycen do pasti optického klamu. Opak však může být pravdou. Dokonce i ti nejdůvtipnější a nejchytřejší lidé mohou být oklamáni jednoduchým obrázkem optické iluze. Pro většinu lidí obrázek zobrazuje skupinu plameňáků stojících ve vodě. Avšak je to obzvláště zajímavá optická iluze, takže je jasné, že je obraz mnohem složitější. Pouze lidé s vysokým IQ mohou vidět detaily, které ostatním unikají.

Vizuální iluze s plameňáky

Optické klamy jsou stále více populární i proto, že lidé díky nim často zjistí, jestli patří do většinové skupiny, která nedokáže odhalit, co je na obrázku jinak nebo špatně. Anebo jestli patří do skupiny lidí s vyšším inteligenčním kvocientem nebo vyššími kognitivními dovednostmi, že každou vizuální výzvu zvládnou ve velmi krátkém čase, protože inteligentní lidé jsou často vnímavější na detaily a jejich mozek pracuje rychle i v časové tísni. Ta některé lidi může vystresovat natolik, že se nedokáže plně soustředit na zadaný úkol.

opticka-iluze-netopyr-nahledovy-obrazek

Pouze 20 % lidí najde odlišného netopýra za méně než 6 sekund. Patříte také mezi bystré jedince?

Nyní je jen na vás, abyste zjistili, na kterou z těchto stran patříte. Jestli jste jedním z těch, kdo vidí jemnosti a malé detaily skryté v této optické iluzi. Anebo jestli jste jen obyčejný pozorovatel. Ať tak či tak, i vy můžete objevit tajemství tohoto zajímavého obrazu, který je vizuální iluzí a patří mezi ty obtížnější. Mezi růžovými plameňáky je ukryté něco, co tam nepatří. Jestliže toto tajemství obrázku dokážete najít za pouhých několik vteřin, jistě patříte mezi velmi inteligentní jedince.

plameňáci jezero baletka
Fotografie: CanvaPhotos

Odhalení tajemství obrázku

Ve světě optických iluzí byste se měli připravit na to, že budete fascinováni a ohromeni. V tomto případě platí, že zdání může často klamat a dokonce i ti nejznalejší a nejvnímavější lidé mohou být oklamáni. Nyní je na čase se na obrázek optické iluze pořádně zaměřit. Jestliže máte soutěživou povahu, můžete přizvat své přátele nebo rodinu a zjistit tak, kdo z vás je nejinteligentnější a nejvíc vnímavý na detaily. Když k tomu přidáte velmi krátký čas 11 sekund, za který musí být tajemství odhaleno, stane se ze světa iluzí velká zábava.

zrakový test jelen

Jen 1 % skutečných géniů zvládne do 15 vteřin na obrázku najít schovaného jelena

baletka červený kruh
Fotografie: CanvaPhotos

Zjistěte tedy, jak jste na tom s vnímavostí a bystrostí. Obrázek optické luze výše je jemná hádanka, která byla navržena pro dospělé, ale i děti jako vizuální puzzle. Na obrázku jistě vidíte skupinu plameňáků v něčem, co vypadá jako jezero. Uvnitř této skupiny se však skrývá baletka. Najít baletku může být obtížné, proto se podívejte na tváře plameňáků v levé dolní části obrázku. Tam ukrytou baletku jistě najdete. Oči, drdol a šaty baletky jí odlišuje od zbytku obrázku, avšak je velmi dobře maskovaná pestrobarevnými ptáky.

Zdroj: TheSun

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]