2 papoušci vypadají naprosto stejně, ale pravda je jinde. 3 rozdíly dokáže do 10 vteřin jen pouhé 1 % lidí

rébus rozdíly papoušci náhled
Fotografie: Fresherslive

Na světě je aktuálně asi 350 různých druhů papoušků. Tito ptáci mají odpradávna blízký vztah k člověku, takže se mnohdy stávají domácími společníky. Případně i maskoty.

Hlavní devizou papoušků je kromě pestrého zbarvení také vysoká inteligence a milá a přítulná povaha. Oblíbenými druhy pro chov jsou amazonští papoušci, šedý žako, ara nebo kakadu. Právě tyto druhy jsou velmi komunikativní. Takový kakadu žlutočečelatý patří mezi nejrozšířenější papoušky Austrálie. Jinak ho najdete také v Indonésii nebo Nové Guineji. Dorůstá délky i 50 centimetrů a hmotnosti 780 gramů. Co dalšího tito krásný opeřenci ještě skrývají?

Hraví a chytří společníci

Kakadu má krásně sněhobílé peří, jen spodní pera chocholu, spodek křídel a ocasu jsou žlutě zbarvené. Zobák je šedočerný, podobně je tomu i u nohou. Samci mají černou oční duhovku, u samiček si všimnete více červené. Zajímavostí je velmi výrazný chochol, který dodává ptáku originální vzhled. Jsou oblíbení pro svou inteligenci. Kakadu se tak stal populárním mazlíčkem jak ve své domovině, tak i po celém světě. Najdete na tomto obrázku 3 rozdíly?

rébus rozdíly papoušci zadání
Fotografie: Fresherslive
Rozdíly dítě

Tento speciální IQ test se používá u přijímacích zkoušek. Do 10 vteřin odhalí vaši inteligenci

Amazoňan bronzovokřídlý je středně velký a dosti neobvykle zbarvený. Pochází z Jižní Ameriky, konkrétně Venezuely, Kolumbie, Peru a Ekvádoru. Jeho peří přechází z tmavě fialové či modré barvy až do elegantní bronzové na křídlech. Hrdélko je růžové, spodek bříška může přecházet do sytě červené. Povahou je amazoňan velmi klidný, hodně společenský papoušek, hravý a notně bystrý. Ve volné přírodě ho najdete hlavně v dutinách stromů.

Talentovaný imitátor

Lora tmavý zaujme nejen krásný vzhledem. Úspěch mezi chovateli si získal aktivitou a hravostí. Není proto divu, že jde o jednoho z nejoblíbenějších druhů na světě. Lotra je známý hlavně talentem pro napodobení lidské řeči. S velkým zápalem používají hračky, případně si povídají s lidmi kolem sebe.

rébus rozdíly papoušci řešení
Fotografie: Fresherslive

Ve své domovině, Papuy Nové Guineji, obývají tropické a subtropické lesy, kde se živí nektarem, ovocem a semeny. Mají proto rádi i ovocné pamlsky, třeba ve formě tyčinek.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]