Bez IQ nad 115 tady nepochodíte. Najít převrácené číslo 4 je jako hledat jehlu v kupce sena

číslo čtyři, test
Fotografie: Fresherslive

Otestujte své schopnosti pomocí tohoto zrakového testu a najděte obracenou číslici dříve, než vám vyprší časový limit. Zjistěte, na jaké úrovni jsou vaše pozorovací schopnosti.

Optické iluze a vizuální testy jsou skvělými prostředky, jak se zabavit a zároveň udělat pro sebe něco prospěšného. Pomocí podobných cvičení můžete odhalit míru vlastních pozorovacích a vyhodnocovacích schopností, a zároveň citlivost na detail. Zaměřte svou pozornost a soustřeďte se, abyste odhalili převrácené číslo 4 dříve, než vám uběhne čas šesti vteřin.

Co je optická iluze

Iluze působí na vaše vnímání a snaží se zkreslit realitu za účelem navození konkrétního dojmu. Optická iluze ke svým hrám využívá nejčastěji barvy, světlo a vzory. Některé obrazy se díky ní mohou zdát být v pohybu, jiné vytváří pocit hloubky, vzdalují, zmenšují nebo zvětšují předměty, jiné je zase dokáží před vaším zrakem zcela skrýt.

Často bývají využívány v lékařství nebo jako součást výběrového řízení pro mentálně náročné pozice. Pomocí psychologických testů jsou vybráni ti nejvhodnější kandidáti, kteří dokážou svými schopnostmi předčit ostatní. Své cenné využití mají iluze také při rehabilitacích nebo při odhalování různých psychických poruch. Velké oblibě se však těší i na internetu, kde slouží jako zábavná forma k rozvíjení vlastních schopností.

Najděte číslo 4

Práce s iluzemi dokáží zefektivnit využívání vašeho mozku při práci s obrázky a jinými vizuálními vjemy. Abyste tento konkrétní úkol úspěšně splnili, musíte odhalit na obrázku obrácenou 4 do šesti vteřin. Zbystřete všechny smysly, soustředě svou pozornost, zapněte stopky a pusťte se do hledání. Kvůli časovému limitu může být tento test náročnější, než se na první pohled zdá.

Fotografie: Fresherslive
Hádanka kočka

Jen skutečně bystrý jedinec má v této výzvě šanci. Výsledky ukazují znepokojující úspěšnost 2 %

Výhody těchto cvičení

Iluze jsou fascinující obrazy, které ohýbají lidskou mysl a zpochybňují a překrucují realitu, kterou vnímáte a pozorujete. Častým procvičování optických iluzí a vizuálních testů vám může pomoci s koncentrací a větší citlivostí na detail. Pravidelné provádění těchto cviků vám přinese spoustu duševních výhod, které oceníte nejen při řešení různých problémů a komplikací, ale i v běžném životě.

číslo čtyři, řešení
Fotografie: Fresherslive

Kde se 4 ukrývá

Podařilo se vám převrácenou číslici včas odhalit? Ve skutečnosti se ukrývá ve třetím sloupci zleva, šestý řádek zespodu. Pokud se vám nepodařilo tento úkol včas vyřešit, nemusíte být smutní. Tyto své dovednosti můžete snadno vylepšit. Podstupováním podobných testů můžete své pozorovací schopnosti časem zdokonalit a vypilovat. Brzy pro vás bude mnohem snazší najít řešení a optické iluze prokouknout.

Zdroj: Fresherslive

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]