Počet rozdílů, které dokážete mezi těmito obrázky odhalit, přesně reflektuje hodnotu vašeho IQ

rébus sázení stromku náhled
Fotografie: Freepik

Na obrázku máme chlapce, který nadšeně sází stromek. Tohle je poměrně příjemně vypadající lesík, najdou se ale i mnohem horší. Třeba plné přízraků a tajemných cest časem.

Ačkoli existují i světové děsivé lesy, není třeba překračovat hranice. Třeba v Branišovském lese lidé vídají temné přízraky nebo rudě planoucí oči. I když jsou lesy mnoha lidmi obecně stále vnímány jako tajemné, některé se naprosto vymykají normálu. V normálním hustém nebo třeba zasněženém lesa snadno zaslechnete zvláštní zvuky nebo zachytíte podivný stín. Další lesy mají však těch náhod trochu moc najednou. Právě to je případ Boru neboli Branišovského lesa.

Fotografie se siluetami

Jedním z mírnějších projevů lesa je zjevování se průhledných siluet, které není nikdo schopen přesně určit. Stával tu i tzv. strom oběšenců, kde spáchalo sebevraždu velké množství lidi. Přestože ho místní nakonec pokáceli, přetrvávají na tomto místě velmi podivné pocity. Běžně tu lidé vídají podivné přízraky, ohnivě planoucí oči visící jen tak ve vzduchu. Ty je sledují během pohybu i mimo tento prostor. Jak rychle jste schopni najít na tomto obrázku celkem pět rozdílů?

rébus sázení stromku zadání
Fotografie: Freepik
hádanka kočka zadání

Kočka je v této nadlidsky těžké hádance tak dobře schovaná, že sám autor už si nepamatuje, kam ji umístil

Projevy lesa se ale neomezují jen na vidění. Jsou i svědectví o brnění v těle, tahání za nohu nebo jiné části těla a posuny v čase. Právě ty jsou nejvýraznějším zdejším fenoménem. Někteří si chtějí přes les zkrátit cestu, ale strávili v něm bez vlastního vědomí celé dny. Jakmile pak dorazili do cíle, byl tam úplně jiný čas. Přitom neměli pocit, že by se kdekoli zdrželi nebo si něco nepamatovali. Jen zkrátka místo hodiny na cestě strávili klidně den.

Původ jevů?

Podle jednoho z výkladů stojí za těmito událostmi skutečnost, že tu původně byly bažiny. V těch mělo hodně lidí najít svůj konec a jejich neklidné duše jsou tu stále přítomny. Výjimku mezi přízraky pak tvoří tajemná postava ochránce lesa. Ten údajně pocestným nijak neškodí. Jestli stále tápete v rébusu, tady je jeho řešení.

rébus sázení stromku řešení
Fotografie: Freepik / Edit

Hodně věcí by se dalo vyložit jako povídačky. Svědectví je však hodně a historie jim dává za pravdu.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]