Na obrázku je skrytý pes, ale bez IQ nad 140 ho nelze odhalit. 97 % lidí nestačí časový limit 10 vteřin

Pes v parku
Fotografie: ZeeNews

Procvičte si svůj postřeh a rozlišovací schopnosti. Tato hádanka není vůbec jednoduchá. V časovém limitu ji vyřeší dokonce jen jedno procento lidí.

Vizuální hádanky jsou perfektním způsobem, jak si trochu potrénovat mozek a oči. U tohoto úkolu se možná i trochu zapotíte. Najít pejska, který se schovává na fotografii z parku, totiž není vůbec jednoduché. Na vyřešení úkolu máte časový limit a většina lidí pejska do té doby neobjeví. Čím častěji budete podobné hádanky řešit, tím jednodušší pro vás budou. Tak se do toho můžete pustit.

Dobře ukrytý chlupáč

Dobře si prohlédněte tuto fotografii. Na procházce v parku ji pořídila panička roztomilého pejska. Ten je však tak nenápadný, že se na fotografii docela ztratil. Jen bystrý zrak s dobrými rozlišovacími schopnostmi jej dokáže najít. Ale pozor, aby to nebylo tak jednoduché, připravte si stopky. Na vyřešení hádanky máte totiž časový limit pouhých 10 sekund. Zvládnete to?

pes v parku
Fotografie: ZeeNews
Rozdíly rodina

Nalezení 3 rozdílů je pro 97 % lidí nemožným úkolem. Přesvědčte se, zda máte potřebné IQ nad 135

Povedlo se vám pejska najít v časovém limitu? Pokud ne, určitě to nevzdávejte. Uvidíte, že když si obrázek opravdu pečlivě prohlédnete, pejska nakonec objevíte. Do časového limitu se však vejde pouhé jedno procento lidí. Pokud se vám to povedlo, pak gratulujeme. Máte skutečně ostříží zrak, dobrý postřeh i vynikající rozlišovací schopnosti. Můžete se směle pustit do řešení dalších hádanek.

Ještě to nevzdávejte

Pokud se vám stále pejska nedaří najít, dáme vám malou nápovědu. Pejsek se nachází v pravé části obrázku. Pomohlo to? Pokud jej stále nevidíte, můžete se na fotografii níže podívat, kde se roztomilý pejsek schovával. Rozhodně nebuďte zklamaní, že se vám to tentokrát nepovedlo. Podobné vizuální hádanky totiž vyžadují trochu cviku. Uvidíte, že když se jim budete věnovat, vaše schopnosti se rychle vylepší.

pes v parku řešení
Fotografie: ZeeNews

Určitě se podívejte i na další hádanky a kvízy, kterých tu mám připravenou velkou spoustu. Váš mozek vám poděkuje. Díky luštění podobných úkolů totiž můžete výrazně oddálit jeho stárnutí. Zlepšíte tak své kognitivní funkce, což se pozitivně odrazí i v ostatních aspektech vašeho života. Zejména starší lidé, kteří jsou ohroženi nastupujícím zapomínáním a pozdějším rozvojem nemocí, jako je Alzheimerova choroba nebo stařecká demence, by měli svůj mozek trénovat pravidelně.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]