Malíř udělal v tomto obrázku logickou chybu, které si 97 % lidí nemá šanci všimnout

Rybář zadání
Fotografie: Fresherslive

Tento test procvičí váš postřeh, ale budete muset zapojit i vaši inteligenci. Zkuste do časového limitu objevit chybu, která se na obrázku s rybářem nachází.

Pojďte si trochu procvičit mozek. Nejen, že se pobavíte, ale zlepšíte si také mozkové funkce, které mají obzvlášť ve vyšším věku tendenci trochu lenivět. Tentokrát nepůjde jen o dobrý postřeh, ale trochu si potrápíte mozkové závity. Budete mít za úkol najít chybu, kterou malíř na obrázku udělal. Pokud to zvládnete do deseti vteřin, pak se za své IQ rozhodně nemusíte stydět. Tak pojďme na to.

Něco tady nehraje…

Dobře si prohlédněte obrázek níže. Je na něm vyobrazen rybář, který čeká, až mu zabere ryba. Při svém čekání pokuřuje dýmku a vzal si i něco na posilněnou. Klidná idylka je však něčím narušená. Na obrázku se skrývá něco, co sem nepatří. Dokážete rychle identifikovat, co a proč je tu špatně? Abyste to neměli tak jednoduché, zapněte si stopky. Na řešení totiž máte jen pouhých deset vteřin.

rybář zadání
Fotografie: Fresherslive
Dort náhledový obrázek

Jeden z dortů se liší maličkým detailem, který je pro 94 % lidí zcela neodhalitelný

Už vás napadlo, co tady nehraje? Nebo máte více tipů a nemůžete se rozhodnout? Pokud už časový limit uběhl, nevadí, zkuste přemýšlet dál. Pokud jste našli správné řešení, pak gratulujeme, rozhodně máte dobrý postřeh i přehled. V časovém limitu totiž tento úkol splní jen zlomek lidí. Ti, co už to vzdávají, se mohou podívat na obrázek níže, kde najdou správné řešení. Napadne vás, proč zrovna tato věc na obrázek nepatří?

Zapojte znalosti a logickou mysl

Pro ostatní je tu drobná nápověda. Na obrázku hledejte věc, která sem logicky nepatří a v realitě by se nikdy nemohla objevit. Už vás napadlo, co tady nesedí? Ano správně, je to hvězdice, tedy přesněji mořská hvězdice, nacházející se v pravém dolním rohu obrázku. Z logiky věci se tento mořský živočich nemůže nacházet na břehu sladkovodní nádrže. Zdálo se vám to jednoduché nebo vám správné řešení uniklo?

rybář řešení
Fotografie: Fresherslive

Pokud vás tato souvislost nenapadla, vůbec nezoufejte. Je tu pro vás nachystaná celá řada hádanek, u kterých si můžete spravit chuť. Pravidelné trénování podobných kvízů zlepší vaše kognitivní funkce. Postupně se pro vás řešení podobných úkolů stane hračkou, se kterou si váš mozek poradí raz dva. Navíc vše probíhá zábavnou formou a tak ani nebudete mít pocit, že váš mozek právě podstupuje intenzivní trénink.

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]