Dokážete najít 3 králíky ukryté uvnitř stromu za pouhých 7 vteřin Optická iluze pouze pro skutečně vnímavé jedince

strom s králíky
Fotografie: CanvaPhotos

Optické testy, klamy, iluze a hádanky jsou jedním ze způsobů, jak vyzkoušet svůj mozek a schopnost vnímání. Tyto obrázky jsou stále více využívány i k otestování inteligence.

Optické iluze se stávají velmi oblíbenými mezi dospělými i dětmi. Je to skvělý způsob, jak otestovat zrak, mozek i vnímání. Pokud se ovšem považujete za jedince s velkou schopností vnímání, věnujete velkou pozornost detailům a myslíte si, že máte dobré oko pro optické iluze, pak je tato výzva přímo pro vás. Můžete si vyzkoušet svou schopnost odhalit skryté věci ve velmi obtížném testu, protože pouze nadaní lidé spatří 3 králíky ukryté uvnitř stromu za méně než 7 vteřin.

Králíci ukrytí v obrázku

Jako v každém optickém klamu je i zde cosi ukryté v obrázku. Takovéto obrázky jsou navrženy a vytvořeny k otestování zraku a mysli. Oblíbené vizuální výzvy vyzývají své sledující, aby odhalili něco, co je na první pohled neviditelné. V této optické iluzi taktéž. Obrázek na první pohled vypadá jako jednoduchý obyčejný strom. Nýbrž i ten skrývá tajemství v podobě 3 králíků. Najití králíků je tak výzvou této iluze.

Někde něco najít by pro dospělého jedince mohlo být velmi snadnou výzvou, proto se nabízí dát výzvě omezený čas. V případě tikajícího času se zvyšuje adrenalin v těle, zároveň je však velice důležité si zachovat chladnou hlavu, pokud chcete uspět. Ani v případě tohoto optického klamu to není jinak. Opravdovou výzvou se stává v případě, že zkusíte najít 3 králíky ve stromě za krátkých 7 sekund. V takovém případě se stává hledání králíků velmi obtížné.

iluze strom králíci
Fotografie: CanvaPhotos

Odhalení králíků ve větvích stromu

Pokuste se velmi pozorně zadívat na tento obraz optického klamu a najít králíky ukryté uvnitř stromu. Hledání se může zdát velmi obtížné, neboť jsou chytře maskovaní mezi šikmými větvemi stromu. Nýbrž cílem této výzvy je najití všech 3 schovaných králíků.

dravec rozdíly

Najít 3 rozdíly na obrázku dravce zvládnou jen ti s nejostřejším zrakem. Všichni přehlíží zcela jasný detail

Pokud se tedy podíváte na obrázek velmi pozorně, zjistíte, že těla králíků jsou tvořena větvemi stromu. A pozornější jedinci si jistě všimli, že některé listy jsou vlastně oči králíků. Pokud se vám podařilo najít v obrázku všechny 3 králíky za pouhých 7 vteřin, může to být známka mimořádné inteligence.

zobrazení králíci strom větve
Fotografie: CanvaPhotos

Četné výzkumné studie prokázaly, že čím více cvičíte svůj mozek obtížnými hádankami, tím chytřejší se stáváte. A také se říká, že mozek je jako jakýkoliv jiný sval, který je potřeba pouze cvičit a trénovat. Vizuální hádanky by tak mohly být jakousi činkou pro lidský mozek. Optické iluze vždy poskytují fascinující pohled na to, jak mozek vlastně funguje. Specifické kombinace barev, světla a vzorců mohou způsobit, že mozek vizuálně vnímá něco, co na obrázku není a naopak.

Zdroj: Jpost

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]