Najít 3 rozdíly na obrázku dravce zvládnou jen ti s nejostřejším zrakem. Všichni přehlíží zcela jasný detail

dravec rozdíly
Fotografie: CanvaPhotos

Zjistěte, jak snadno dokážete řešit hlavolamy a poznat rozdíly na dvou téměř totožných obrázcích. Prohlédněte si pozorně tohoto dravce a zjistěte, co se na obrázcích liší.

Existuje několik způsobů, jak ověřit své pozorovací a vyhodnocovací schopnosti. Jednou z nich jsou hádanky a rébusy. Pomocí vizuálních testů můžete otestovat některé své dovednosti a zjistit, jak moc jste vnímaví vůči drobným detailům. Pusťte se do hledání rozdílů a stopněte si, kolik času vám zabere najít na obrázcích tři odlišnosti.

Jaké jsou přínosy hlavolamů

Pomocí hádanek, rébusů a optických klamů můžete snadno odhadnout své IQ a otestovat své logické dovednosti. Tyto testy vám mohou pomoci posílit některé své schopnosti a logické uvažování. Zapojte do jejich řešení celou rodinu a porovnávejte, který její člen je nejbystřejší. Abyste si tuto soutěž ztížili, stanovte si pro splnění úkolu časový limit

Využití obrázkových hádanek

Obrázkové testy se nejčastěji používají pro vzdělávací účely, aby pomáhaly lidem rozvíjet kreativní a kritické myšlení. Využít je lze také při stimulaci kognitivního vývoje dětí nebo jako formu terapie v rámci rehabilitací po poranění mozku nebo jiné mozkové příhodě. V poslední době však slouží jako zábavný prostředek pro děti i dospělé všech věkových kategorií.

Fotografie: CanvaPhotos
zrakový test, skrytý had

Spousta géniů na tomto testu vyhořela. Skrytý had mezi žirafami je pro většinu lidí neviditelný

Najděte rozdíly

Dva na první pohled stejné obrázky dravce v sobě ukrývají nepatrné rozdíly, které dokáže odhalit jen opravdu bystrý pozorovatel. Prohlédněte si oba obrázky pozorně a zkuste najít, v čem spočívá jejich odlišnost. Pokud si pro splnění úkolu stanovíte časový limit, otestujete nejen své pozorovací dovednosti, ale také schopnost pracovat pod tlakem.

dravec, rozdíly řešení
Fotografie: CanvaPhotos

Kde se rozdíly ukrývají

Pokud se vám nepodařilo rozdíly odhalit, prohlédněte si tento obrázek s řešením. Nejvíc do oči bije květina, která na jednom z obrázků chybí. Dalším rozdílem je kousek pláže, který vyčnívá do vodní plochy a posledním rozdílem je chybějící obrys hory. Jelikož je pozadí dravce vykresleno spíše abstraktně, může být pro některé obtížné všechny odlišnosti odhalit. Pravidelným procvičováním těchto testů pro vás však bude jejich vyřešení čím dál jednodušší.

Zdroj: Barlettaweb

Pro internetový magazín iEnigma se Pavlína rozhodla psát po předchozích zkušenostech z online prostředí. Studovala mediá... [Více o autorovi]